Акция: Купить котел, насос, конвектор, теплый пол, водонагреватель, радиатор, кондиционер со СКИДКОЙ 5%
Теплогенераторные модули, отопление, Аргус-сервис
Teplocom Car Logo
Интернет-магазин Скидка 5% + Промышленное Доставка и оплата Статьи Модульные котельные Купить в кредит Дропшиппинг О нас
Киев: (044) 362-4000, (067) 472-0377
 Статья детально

«Тепла підлога»: комфортно і економно (Стаття "М+Т", №10,2008, Петер Габані)


Статья из раздела: Статьи про оборудование: DEVI

Информация: Тёплый пол

Перейти к описанию торговой марки DEVI (Деви)


Системи підлогового опалення набувають усе більшого розповсюдження. У цій статті висвітлюються основні поняття, властивості систем опалення «тепла підлога» й описуються відмінності децентралізованого та централізованого розподілення тепла по квартирі в теорії та на практиці. До найважливіших позитивних властивостей системи «тепла підлога» належать такі: вона затишна та комфортна, гігієнічна, створює здоровий клімат у кімнатах, є «невидимою», не вимагає виконання значного обсягу робіт з технічного обслуговування, ощадливо витрачає енергію. Вирішальними передумовами для втілення цих позитивних властивостей на практиці є:
 • далекоглядний забудовник, для якого технічні аргументи і професійне проектування та виконання важать більше, ніж дешева пропозиція з використанням неякісних матеріалів;
 • досвідчений проектувальник, який правильно розраховує систему з урахуванням усіх вимог відповідно до сучасного стану техніки (і враховує також побажання користувача);
 • досвідчений монтажник, який залишає місце будівництва лише після виконання гідравлічного узгодження частин системи.
Опалювальне навантаження
Опалювальне навантаження приміщення
— це кількість теплоти, яка щогодини виходить з теплішого приміщення через усі огороджувальні поверхні у холодніше оточення. До цієї величини входить ще й та частка,  яка нагріває холодне свіже повітря, що подається   системою вентиляції. На мал. 1  символічно зображене опалювальне   навантаження: тепло, що виходить з приміщення, і тепло, що постійно подається до нього через поверхню, яка нагрівається, щоб підтримати задану температуру в приміщенні.
Величина опалювального навантаження приміщення змінюється залежно від коливань зовнішньої температури. Система автоматичного регулювання температури теплоносія, залежно від зовнішньої температури, завжди подає в усі приміщення ту кількість теплоти, яка відповідає їхньому опалювальйому навантаженню.   Тепловий баланс
Як показано на мал. 2, тепло, яке приміщення безперервно втрачає, віддаючи холоднішому навколишньому середовищу, має постійно (на 100%) знову підводитися через поверхню, яка нагрівається.
форми надходження теплоти від сторонніх джерел
«Стороння теплота»
«Стороння теплота»
— це кількість теплоти, яка додатково підводиться до приміщення.
Як показано на мал. З, йдеться про теплоту, яка надходить ззовні внаслідок сонячного опромінення або випромінюється всередині приміщення різними пристроями (каміном, кухонною плитою, духовкою, холодильником, світильниками, телевізором, комп'ютером тощо) і людьми. Величину надходження теплоти від сторонніх джерел, які діють здебільшого короткочасно, можна оцінити лише приблизно, оскільки її інтенсивність, тривалість і частота дуже відрізняються: так, наприклад, надходження теплоти через повністю засклений фасад у лютому може становити у деякі години до
70%, а від каміна — понад 100% опалювального навантаження приміщення. Інші форми надходження теплоти від сторонніх джерел здебільшого становлять менше 25%.
Інерційність
При опалюванні теплою підлогою внаслідок теплоємності опалювальної безшовної підлоги і залежно від товщини та виду підлогового покриття утворюється час затримки або час реакції близько двох годин. Це означає, що інерційність обмежується тепловим потоком від труби (теплоносія) до поверхні безшовної підлоги (площі, що гріється). Якщо немає жодних механічних втручань у техніку регулювання, то тепловий потік тече безперервно і цього часу затримки ніхто не помічає. Власне регулювання системи опалення «тепла підлога», яке безпосередньо впливає на температуру в приміщенні, а отже, на користувача, функціонує оптимально і з великою швидкістю реакції між поверхнею підлоги та повітрям у приміщенні — це так званий «ефект саморегулювання». Однак його передумовою є постійна подача теплоти через теплоносій до безшовної підлоги, оскільки ефект саморегулювання не діє при холодній безшовній підлозі після тривалого закриття термостатичного клапана. Це є наслідком надмірного впливу сторонньої теплоти, неправильно зрозумілого бажання економії енергії закриттям термостатичного клапана, надмірної віддачі теплоти підлоговою системою опалення внаслідок меншої відстані між трубами, відсутності гідравлічного узгодження.
Технічним рішенням для запобігання повному охолодженню підлоги при закритому термостатичному клапані є додаткові електричні підлогові датчики або механічний кімнатний регулятор. На мал. 4 кімнатний термостат закривається при надходженні стороннього тепла (від сонця), але тепла підлога ще протягом близько двох годин віддає тепло приміщенню, доки не охолоне. На мал. 5 зображено критичний варіант: надходження стороннього тепла припиняється, і через холодну підлогу температура в приміщенні знижується; кімнатний термостат відкривається. Але поки тепла підлога досягне своєї повної 100-відсоткової віддачі, знову мине близько двох годин.
Ефект саморегулювання
Ефект саморегулювання системи опалення «тепла підлога» настає незалежно від систем регулювання й одночасно зі зміною умов у приміщенні. Ефект саморегулювання є складним динамічним процесом. Основні фізичні поняття ефекту саморегулювання:
 • теплота завжди передається від теплого до холодного об'єкта: від теплої підлоги до холоднішого повітря приміщення;
 • величина теплового потоку визначається різницею температур між холодним і теплим об'єктом.
У наведених нижче прикладах зовнішня температура, температура поверхні підлоги та об'ємний потік теплоносія залишаються постійними. Змінюється лише температура приміщення через надходження сторонньої теплоти або холодного повітря внаслідок імпульсної вентиляції.
Відсутність надходження теплоти від сторонніх джерел
На мал. 6 зображено середній робочий стан системи під час опалювального періоду: підлога при температурі поверхні 24 °С віддає потрібну (100%) опалювальну потужність повітрю приміщення, що відповідає опалювальному навантаженню, яке віддається приміщенням. Завдяки цьому підтримується температура в приміщенні 20 °С.
Баланс: 24 °С - 20 °С = 4 К
4 К = 100% віддачі теплоти підлоговою системою опалення
0% надходження від сторонніх джерел теплоти 
100% віддачі опалювального навантаження назовні

Наявність надходження теплоти від сторонніх джерел

На мал. 7 відображено такі самі граничні умови, як зазначено вище, але через надходження теплоти від стороннього джерела температура в приміщенні підвищується до 22 °С. Різниця температур зменшується в два рази до 2 К, що означає 50-відсоткову віддачу теплоти підлогою приміщенню.
Баланс: 24 °С - 22 °С = 2 К
2 К = 50% віддачі теплоти підлоговою системою опалення
50% надходження від сторонніх джерел теплоти 
100% віддачі опалювального навантаження назовні

Екстремальне надходження теплоти від сторонніх джерел
На мал. 8 відображено такі самі граничні умови, як зазначено вище, але через екстремальне надходження теплоти від стороннього джерела температура в приміщенні підвищилася до 24 °С. Різниця температур дорівнює 0 К. Водночас віддача теплоти підлоговою системою опалення знизилася до нуля. Теплота від неї більше не надходить.
Баланс: 24 °С - 24 °С = 0 К
0 К = 0% віддачі теплоти підлоговою системою опалення
100% надходження від сторонніх джерел теплоти 
100% віддачі опалювального навантаження назовні
Провітрювання
На мал. 9 відображено такі самі граничні умови, як зазначено вище, але температура в приміщенні після провітрювання за допомогою відчинення вікна короткочасно знизилася до 16 °С. Різниця температур збільшилася до 8 К. Тепер віддача теплоти становить 200%.
Баланс: 24 °С - 16 °С = 8 К
8 К - 200% віддачі теплоти підлоговою системою опалення
100% віддачі опалювального навантаження назовні 
100% віддачі опалювального навантаження на нагрівання свіжого повітря після провітрювання

Примітка. Цей спосіб зображення є спрощеним. Насправді йдеться про складний динамічний процес. 
Функція регулювання та ії практичні впливи
Європейська директива про енергозбереження (EnEV) передбачає два одночасно діючі типи регулювання систем опалення (мал. 10):
1. Регулювання температури теплоносія у будівлях залежно від зовнішньої температури.
2. Регулювання об'ємних потоків теплоносія по приміщеннях залежно від зовнішньої температури.
Практичні наслідки цих приписів такі:
 • Регулювання температури у будівлях залежно від зовнішньої температури забезпечується відповідною температурою теплоносія в усій будівлі з урахуванням усіх індивідуальних даних та параметрів будівлі. При правильно розрахованій і гідравлічно узгодженій системі опалення — без надходження теплоти від сторонніх джерел — було б достатньо лише одного цього способу регулювання.
 • Регулювання температури у приміщеннях за допомогою зміни об'ємних потоків теплоносія сприяє збереженню енергії. Фактично регулювання температури у приміщенні здійснюється за рахунок ефекту саморегулювання.
   
Примітка. Це бажання збереження енергії досягається за рахунок комфорту, якщо система не оснащена підлоговими датчиками або регулятором з байпасом.
Приклад 1
На мал. 11 надходження теплоти від сторонніх джерел відсутнє, клапан відкритий. До приміщення підводиться лише певна кількість теплової енергії через підлогу, і ця кількість теплової енергії виходить через огороджувальні поверхні приміщення.
Баланс:
100% віддачі теплоти приміщенню від системи опалення "тепла підлога» 
100% віддачі опалювального навантаження назовні.

Приклад 2
На мал. 12 клапан закривається після надходження теплової енергії за рахунок сонячного випромінювання. Протягом близько двох годин підлога і приміщення остигають.
Баланс:
0% віддачі теплоти приміщенню від системи опалення «тепла підлога»
50% надходження теплоти до приміщення від стороннього джерела 
100% віддачі опалювального навантаження назовні.

50% дефіциту через неправильне функціонування!
Дефіцити потужності виникають через вже описані недоліки, які, особливо при коротких, інтенсивних надходженнях теплоти від сторонніх джерел, не можуть бути скомпенсовані навіть сприятливою динамічною характеристикою приміщення. Наслідком є коливання температур приміщення та підлоги. Помилково вважають, що цей недолік можна усунути меншими відстанями між трубами. Однак через це збільшується віддача опалювальної потужності приміщенню підлоговою системою опалення. Наслідком цього штучного перегрівання є підвищена частота перемикання термостатичного клапана.
Справжню допомогу тут надає лише кімнатний регулювальний клапан, який у процесі регулювання блокує лише ту частину теплоносія, яка відповідає максимально можливій кількості теплоти, що надходить від сторонніх джерел. Завдяки цьому амплітуда потужності або коливання віддачі теплоти теплоносієм згладжується. Температура приміщення та підлоги стають більш постійними. Теплоізольовані будинки з низьким питомим опалювальним навантаженням реагують на надходження теплоти від сторонніх джерел особливо чутливо. Тут втрати комфорту є найбільшими.
Як уже зазначено, підлогові датчики та байпасна система можуть звести названі проблеми до мінімуму або взагалі їх усунути. 
Приклад З
На мал. 13 зображено термостатний клапан із байпасом у відкритому стані. Теплоносій подається у труби опалюваної підлоги на 50% через клапан і на 50% через байпас. У цьому прикладі частка теплоти, що надходить від сторонніх джерел, вважається не більшою за 50 %.
Баланс:
50% + 50% віддачі теплоти приміщенню від системи опалення «тепла підлога» 
100% віддачі опалювального навантаження назовні.
Приклад 4
На мал. 14 відображено такі самі граничні умови, як описано вище, але виникає додаткове надходження тепла від стороннього джерела через сонячне випромінювання. Кімнатний термостат закривається і тим самим зменшує підведення теплоти до опалюваної площі підлоги (економія енергії). Але решти теплоносія, що циркулює через байпас, достатньо, щоб не дати підлозі охолонути повністю. Баланс:
50% віддачі теплоти приміщенню від системи опалення «тепла підлога»
50% надходження теплоти у приміщення від стороннього джерела 
100% віддача опалювального навантаження назовні.
Централізоване розподілення тепла по квартирі
При централізованому розподіленні тепла по квартирі (мал. 15) датчики вимірювання температури кожної кімнати зв'язані з приводами регулювальних клапанів на розподільниках за допомогою електричних проводів або радіозв'язку. Додатково кожна кімната або кожний опалювальний контур через підвідні трубопроводи системи опалення в безшовній підлозі зв'язані з розподільником. Ці підвідні трубопроводи неконтрольовано віддають тепло в тих приміщеннях, через які вони проходять, що ставить під сумнів мету застосування кімнатних термостатів — економію енергії.
Тепла підлога
Проблема: місце встановлення розподільника
Проектувальник, обираючи місце встановлення розподільника, має брати до уваги такі критерії:
 • встановлення поблизу стояка (короткі викривлення труб);
 • встановлення у центрі квартири коротких підвідних труб до всіх кімнат/контурів;
 • якомога непомітніше встановлення;
 • стіна має бути достатньо великою для розподільника завдовжки 60—120 см;
 • стіна повинна мати певну мінімальну товщину відносно вологих приміщень (струм);
 • уникати стін поблизу спалень задля уникнення шуму (від приводів);
 • враховувати небажану тепловіддачу коробки розподільника

Проблема: підвідні трубопроводи від розподільника до кімнати
Проектувальник має брати до уваги:

 • Великі механічні напруження у безшовній підлозі, якщо немає власного опалювального контуру в коридорі.
 • Найвища віддача теплоти приміщенню у зоні розподільника (високі температури поверхні перед розподільником не відповідають вимогам укладальника безшовної підлоги/паркету).
 • Теплоізольовані трубопроводи в безшовній підлозі зменшують необхідну мінімальну товщину покриття безшовною підлогою над верхньою точкою труби.
 • Підвідні трубопроводи від розподільника, ізольовані на чорновій підлозі, при переході в розташовану вище опалювану безшовну підлогу пробивають звукоізоляцію, яка має гасити звуки від ходіння.

Проблема: електроз'єднання від кімнати до розподільника
Проектувальник має врахувати:

 • Витрати на електропроводку.
 • Споживання електроенергії.
 •  Витрати на технічне обслуговування через можливо коротший термін служби виконавчих механізмів.
 • Можливий небажаний вплив електромагнітних полів або радіохвиль.
Децентралізоване розподілення тепла по квартирі
При децентралізованому розподіленні тепла по квартирі (мал. 16) всі кімнати постачаються теплом через прокладений під безшовною підлогою теплоізольований розподільний трубопровід. Підвідний трубопровід до кімнат не віддає неконтрольованої теплоти. Кімнатні датчики та регулювальні клапани знаходяться в одному пристрої (непотрібна жодна допоміжна енергія).

Стислий огляд переваг системи
Першими, хто визнав переваги цієї системи, були архітектори. До цих переваг належать передусім такі:

 • відсутність центрального квартирного розподільника, відсутність проблеми вибору місця його встановлення;
 • відсутність шуму від механізмів;
 • коридор стає самостійним опалювальним контуром, який можна закривати та регулювати;
 • відсутність проблем з механічними напруженнями (розширювальними швами) у безшовній підлозі при кількох опалювальних контурах у кімнаті;
 • відсутність проблем з укладальником безшовної підлоги у високотемпературній зоні розподільника;
 • не пробивається звукоізоляція підвідними трубопроводами;
 • вищий рівень комфорту завдяки байпасу;
 • гарантований потрібний мінімальний об'ємний потік теплоносія (води) для теплових насосів без буферних накопичувачів;
 • можливе охолодження підлоги за допомогою байпаса;
 • регулятор безперервної дії;
 • краща енергетична характеристика, оскільки немає потреби в допоміжній енергії.

Оцінка накладних будівельних витрат та інших додаткових витрат

 • Вищі накладні будівельні витрати через встановлення регуляторів та підвідних трубопроводів (труби та фітинги) під безшовною підлогою в кожну кімнату. Правда, у разі застосування байпасних систем чи підлогових датчиків мінімальну відстань прокладання труб системи опалення у житлових будинках можна збільшити з 20 до 25 або ЗО см. Завдяки цьому в кімнатах можна заощадити до 20% труб.
 • Витрати на центральний розподільник та електричні кабелі від кімнатного датчика до розподільника відпадають. Безпосередньо порівнювані витрати на матеріал при використанні центрального розподільника та децентралізованих коробок приблизно однакові. Але, якщо при централізованому розподіленні в квартирі всі кімнати оснащуються підлоговими датчиками, то ця форма виконання системи опалення не є дешевшою.
Окреме регулювання температури у кімнатах із байпасом
Регулятор для окремого регулювання температури в кімнатах обходиться без сторонньої енергії і перевершує централізовані системі розподілення без підлогових датчиків. До функцій регулювання, керування, гідравлічного узгодження, видалення повітря, спорожнення додається функція мінімізації температури підлоги, що сприяє підвищенню рівня комфорту.
Залежно від можливого надходження теплоти від сторонніх джерел величина об'ємного потоку теплоносія (води) може встановлюватися користувачем за допомогою байпаса. На мал. 18 та 19 зображено характеристики прогрівання, температуру безшовної підлоги та час повторного прогрівання за допомогою підлогової системи опалення з байпасним клапаном та без нього.
Тепла підлога
Практичні вказівки для розрахунку та проектування
 • Систему опалення «тепла підлога» з децентралізованим розподіленням теплоти можна розрахувати з використанням будьякого програмного забезпечення, наявного в продажу. Єдиною відмінністю є введення довжини труби від кімнати до розподільника.
 • Розрахунок поквартирного розподілення по стояках до центрального розподільника також виконується з використанням звичайного програмного забезпечення, наприклад, систем із радіаторами з розподіленням по чорновій стелі. Як і в трубній мережі з радіаторами, визначаються розміри труб, попередні встановлені значення для опалювальних підлогових контурів, квартирні запірні елементи та лінійні клапани.
 • Два контури однакового розміру можна підключати до одного розподільника за допомогою «подвійного приєднання». При числі контурів у кімнаті більше двох установлюється другий розподільник.
Увага: вимірювачі об'ємного потоку для гідравлічного узгодження непридатні. Для цього виду децентралізованого розподілення придатні всі наявні на ринку вироби для систем опалення «тепла підлога».
 • У квартирах високого рівня комфорту під опалювальною безшовною підлогою дедалі частіше прокладається також високоякісний звукоізоляційний матеріал, який при однаковій конструктивній висоті забезпечує підвищений захист від шуму. Люди, знайомі з будівельною практикою, знають, що це є доброю рекомендацією також стосовно електричних кабелів, які перехрещуються на чорновій підлозі. Слід досягати покращених значень звукоізоляції 30 дБ і менше.
(Стаття "М+Т", №10,2008, Петер Габані)

 Все статьи по данной тематике
Статьи про оборудование: DEVI
 · "Новинки продукции DEVI" ("Данфосс INFO", №3,04.2007)
 · Devifoil™ Mirror, ("Данфосс INFO" №1,02.2009)
 · "Devicell DRY – «сухий» спосiб монтажу «теплої» пiдлоги"
 · "65 років досвіду DEVІ" ("M+T" №02.2007)
 · "Теплые полы открывают удивительные возможности"
 · "Нагревательные кабели DEVI серии БИО"
 · "Кабельные системы DEVI – экономичное и экологически безопасное тепло"
 · "Теплый пол DEVI с интеллектом"
 · "Новий терморегулятор з таймером для "теплої підлоги""
 · "Что такое электрическая система подогрева пола"
 · "Тепла підлога DEVI -технологія комфорту" ("М+Т"№2.2004)
 · "Тепла підлога" - спеціально для дерев'яних покриттів (Стаття «М+Т, №03,2005»)
 · «Тепла підлога»: комфортно і економно (Стаття "М+Т", №10,2008, Петер Габані)
 · “Установите систему «Теплый пол» DEVI. Вы это заслужили.” (Приложениe к “НАТАЛИ” – “Дом” 07.2003)
 · "Прогноз от фирмы «DEVI» - УЛУЧШЕНИЕ КЛИМАТА" (Журнал «Бизнес плюс» 10.2002)
 · "Поймать снежинку на подлете" (статья компании "DEVI")
 · "Новинки от DEVI. Теплый пол. Системы снеготаяния" (журнал "М+Т" 10.2002)
 · "Десять аргументів на користь DEVI" (журнал «Ринок инсталяцій» 10.2004)(укр)
 · "Алгоритм выбора оборудования для системы «теплый пол»" (Журнал «М+Т» 11.2004)
 · "Подарите себе теплый пол" (Проспект "теплый пол" компании Деви)
 · "Тепла пiдлога – спецiально для дерев’яних покриттiв" (Журнал «М+Т» 02.2005)(укр)
 · "Devi: системи захисту труб від замерзання" (Журнал "Ринок інсталяцій" №4 (99)/2005)(укр)
 · "Захист трубопроводiв вiд замерзання" (Журнал «М+Т» 04.2005)(укр)
 · "Часто задаваемые ВОПРОСЫ по электрическим нагревательным кабелям DEVI" (компания ДЕВИ)
 · "Кабель DEVI для покрівельних установок" (статья компании "DEVI")
 · "Интересные области применения продукции DEVI" (статья компании "DEVI")
 · "Новинки продукции DEVI 2006 года" (статья компании "DEVI")
 · "Общие рекомендации по установке кабельных систем DEVI" (статья из Каталога продукции DEVI)
 · "Системы снеготаяния" (по материалам компании "DEVI")

 Каталог товаров
·  Вентиляторы
·  Ветрогенераторы
·  Водонагреватели бойлеры
·  Газовая запорно-регулирующая арматура
·  Горелки газовые
·  Дизельные генераторные установки
·  Запасные части и комплектующие
·  Инфракрасный обогрев
·  Камины
·  Колонки водонагреватели
·  Конвекторы
·  Кондиционеры
·  КОТЛЫ ОТОПИТЕЛЬНЫЕ
·  Модульные котельные газовые и твердотопливные
·  Нагревательный кабель, мат - Теплый пол
·  Насосы
·  Осушители воздуха
·  Очистители воздуха
·  Полотенцесушители
·  Преобразователи частоты
·  Проектирование внутренних инженерных систем
·  Радиаторы
·  Расширительные баки, баки-аккумуляторы
·  Регуляторы, автоматика для отопления и водоснабжения
·  Сепараторы воздуха и шлама, гидрострелки
·  Солнечные установки (Гелиосистемы)
·  Стабилизаторы напряжения, инверторы и ИБП
·  Тепловентиляторы
·  Тепловые завесы
·  Теплообменники
·  Трубопроводная арматура (запорная)
·  Фильтры очистки воды, системы обратного осмоса

 Торговые марки
Все торговые марки

AE TECHNLOGY - преобразователи частоты, регулируемые электроприводы
AIRELEC BASIC - электрические конвекторы
AIRWELL - кондиционеры сплит-системы
ALF - инфракрасные обогреватели
AMCOR - осушители воздуха
AQUAFILTER - фильтры
ARISTON - водонагреватели электрические накопительные
ATLANTIC - электрические конвекторы
ATMOS - котлы твердотопливные, котлы пиролизные
ATOLL - фильтры систем обратного осмоса
BALLU - осушители воздуха
BAXI - котлы газовые
BIASI - газовые настенные и стационарные (напольные) котлы
BIOKAITRA - пеллетные котлы
BONGIOANNI - газовые котлы
BOSCH - колонки, газовые, твёрдотопливные и конденсационные котлы
BUDERUS - газовые и твёрдотопливные котлы, водонагреватели
BURGMANN - торцевые уплотнения
CHAFFOTEAUX & MAURY - газовые, конденсационные котлы, водонагреватели, колонки
CHALLENGER - аккумуляторы для ИБП
CUMMINS - дизельные генераторные установки
DAIKIN - кондиционеры, очистители воздуха
DAKON - твёрдотопливные пиролизные котлы
DANFOSS - трубопроводная (запорная) арматура, терморегуляторы, автоматика
DEVI - электрический теплый пол, защита от льда, полотенцесушители...
DREIZLER - горелки газовые
E.C.A. - котлы газовые, конденсационные, твёрдотопливные
ECO - инфракрасные обогреватели
ECOR PRO - осушители воздуха
ECOSOFT - системы фильтрации воды и водоподготовки
EKOTEZ - осушители воздуха
ELEKS - стабилизаторы напряжения
EMU-WILO - насосы погружные, промышленные насосы
EUROHEAT VOLCANO - тепловые вентиляторы и завесы
EUROTHERM-КОЛВИ - котлы твёрдотопливные стальные, аккумуляционные ёмкости
EXA-POWER - инверторы напряжения и ИБП
FERROLI - газовые и твердотопливные котлы
FLAMINGO - электрические конвекторы
FLAMINGO-AERO - ветрогенераторы
FLOWAIR - тепловые вентиляторы
FRICO - инфракрасные обогреватели, тепловые завесы, тепловентиляторы...
FUJITSU - кондиционеры, очистители воздуха
GALANZ - кондиционеры сплит-системы
GESAN - дизельные генераторные установки
GRUNBECK - фильтры, системы обратного осмоса
HARGASSNER - твёрдотопливные пеллетные котлы
HERMANN - газовые котлы
HOTWELL - газовые промышленные котлы
HYUNDAI - преобразователи частоты, регулируемые электроприводы
IMMERGAS - газовые котлы
IMP PUMPS - циркуляционные насосы для систем отопления и водоснабжения
INTERPUMP - насосы высокого давления для автомоек
JUNKERS - газовые котлы, колонки (водонагреватели)
KERMI - стальные радиаторы
KLIMA HITZE - бойлеры водонагреватели навесные
KORAD - стальные радиаторы
KORADO - стальные радиаторы
KRIGER - котлы твёрдотопливные стальные
KROMSCHRODER (ELFATHERM) - регуляторы, датчики для отопленияи водоснабжения
LECHMA - каминные топки с водяным контуром, камины
LOGICPOWER - стабилизаторы напряжения
MASTER DESA - тепловентиляторы, нагреватели воздуха
MEIBES - солнечные коллектора, насосные группы
MOEL - инфракрасные обогреватели
NAVIEN - Газовые навесные котлы
PANASONIC - кондиционеры сплит-системы
PROTON - тепловентиляторы, системы воздушного отопления
REFLEX - расширительные баки, бойлеры, водонагреватели
REGULUS - медно-алюминиевые радиаторы
ROBUR - газовые тепловые вентиляторы
RODA - твердотопливные котлы
SALICRU - источники бесперебойного питания
SALMSON - насосы циркуляционные
SALUS CONTROLS - регуляторы и автоматика для систем отопления
SCHULZ - теплоаккумулирующие емкости
SEEPEX - шнековые насосы промышленные
SEITRON - термостаты электромеханические, хроностаты цифровые программируемые
SINPRO - блоки, источники бесперобойного питания
SMARTWAY - кондиционеры сплит-системы
SONNIGER - газовые тепловентиляторы
SPIROVENT - сепараторы воздуха и шлама, воздухоотводчики
STROPUVA - котлы твёрдотопливные
SWEP - теплообменники пластинчатые паяные
TEPLOBAK - емкости аккумуляционные
THERMAKS - теплообменники пластинчатые разборные
THERMONA - газовые, электрические и твёрдотопливные котлы, каскадные котельные, солнечные системы
UFO - инфракрасные обогреватели, вентиляторы
UNICAL - котлы стационарные водогрейные
VENTURA - аккумуляторы для ИБП
VERIA - электрический теплый пол, кабели и маты
VIADRUS - котлы промышленные газовые, твёрдотопливные, универсальные
VIESSMANN - газовые котлы...
VOLTER - стабилизаторы напряжения
VTS - тепловые завесы
WEISHAUPT - горелки газовые
WESTEN - котлы
WILO - насосы циркуляционные, глубинные, дренажные, насосные станции, промышленные насосы
АРГУС-СЕРВИС - блочные котельные ТМ (теплогенераторы модульные)
КОЛВИ - котлы газовые жаротрубные
КОНВЕКТОР - конвекторы в пол

 Поиск по сайту
Искать:

 Контакты
КИЕВ
доставка по Украине
доставка по Киеву 
- бесплатная
от 4000 грн

(044) 362-4000
(044) 362-7000
(044) 362-1530
(067) 474-0206 Оптовый
(067) 472-0377 Розничный
E-mail: info@teplo.com

ЧЕРКАССЫ
(0472) 33-00-50
(0472) 33-00-60 (факс)
(067) 538-6300 

СОЦИАЛЬНЫЕ СЕТИ


Подписывайтесь на наши каналы, следите за новостями, получайте свежую информацию об акциях и скидках.

 Мой заказ
Для того, чтобы оформить заказ, Вам необходимо сначала выбрать интересующие Вас товары, нажимая кнопку "Купить!". Затем Вы сможете распечатать эту выборку или сформировать заказ.

 Ключевые слова

Полный список тематических подборов


 Фото из галереи

Посмотреть все фото

 Статьи и обзоры
"IL, BL, DL – новi циркуляцiйнi помпи WILO" ("М+Т" №07.2001)

"Теплая дорожка к свету (обзор рынка обогревательных приборов)" (Журнал "Новосёл" №24 (63) 2005)

"Немного о методах очистки воды" (статья компании "Экософт" ®)

"Автономне водопостачання" ("М+Т" №03.2003)

"Отвод продуктов сгорания"

Westen — репутація понад усе (Стаття "М+Т", №10,2008,)

"Часто задаваемые ВОПРОСЫ по электрическому тепловому оборудованию" (сайт компании "Греса")

Безреагентна установка (М+Т, №05.2004)

Система ультрафільтрації для басейнів (М+Т, №06.2007)

Матеріали для труб та сфера їх застосування (Стаття "М+Т", №04,2004, Дітер Вайдер)


Все статьи и обзоры...

Если Вы заметили в тексте на сайте ошибку, пожалуйста выделите её мышкой и нажмите Ctrl+Enter
Система Orphus

  Top100+ :: TEPLO.com   <Журнал С.О.К. - Сантехника, Отопление, Кондиционирование> ТеплоВики
энциклопедия
отопления
  SpyLOG Rated by MyTOP Rambler's Top100

Киев - Винница - Днепропетровск - Донецк - Житомир - Запорожье - Ивано-Франковск - Кировоград - Луганск - Луцк - Львов - Николаев - Одесса - Полтава - Ровно - Симферополь - Сумы - Тернополь - Ужгород - Харьков - Херсон - Хмельницкий - Черкассы - Чернигов - Черновцы


Интернет-магазин | Скидка 5% | Статьи | Галерея | Монтаж | Документация | Форум | Топ 100 | Промышленное оборудование | Модульные котельные | Поквартирное отопление | Как купить | Доставка | Ссылки | Новости | О нас | Сервисные центры | Карта сайта

Авторское право ТеплоКом © 2004-2020. Все права защищены.
Разработка ® Denis A. Cherkasov