Акция: Купить котел, насос, конвектор, теплый пол, водонагреватель, радиатор, кондиционер со СКИДКОЙ 5%
Теплогенераторные модули, отопление, Аргус-сервис
Teplocom Car Logo
Интернет-магазин Скидка 5% + Промышленное Доставка и оплата Статьи Модульные котельные Купить в кредит Дропшиппинг О нас
Киев: (044) 362-4000, (067) 472-0377
 Статья детально

"Електронне регулювання циркуляційних помп" ("М+Т" №06.2002)


Статья из раздела: Статьи про оборудование: WILO

Информация: Тёплый пол DEVI, Насос, Насос водяной, Насос Wilo

Перейти к описанию торговой марки WILO (ВИЛО)
Продовжуючи публікацію матеріалів про циркуляційні помпи, що використовуються для систем опалення та кондиціонування, ми хотіли б ознайомити вас з їхніми конструктивними особливостями та методами регулювання

Якість сучасних систем опалення та кондиціонування великою мірою залежить від ефективності й надійності циркуляційних помп. Їх застосування дозволяє знизити капітальні затрати на систему опалення, забезпечує більш надійне та комфортне теплопостачання, дає змогу зменшити споживання теплової енергії.

Однак циркуляційні помпи для системи опалення споживають значну кількість електроенергії, оскільки протягом року тривалий період знаходяться в експлуатації. Циркуляційні помпи підбираються за максимальним розрахунковим тепловим навантаженням системи. У реальних умовах таке інтенсивне теплопостачання буває всього декілька днів на рік через те, що температура зовнішнього повітря є вищою, ніж розрахункова. Цей факт, а також загальноприйняте завищення проектних параметрів (за дослідженнями західних фахівців при більш точному підборі енергоспоживання помп можна знизити втричі) обумовлюють необхідність регулювання роботи помпи. Його здійснюють за допомогою регулювання частоти обертання двигуна помпи.

Цей метод базується на залежності між частотою обертання двигуна й основними робочими характеристиками помпи: об’ємними витратами теплоносія (Q), перепадом тиску (напором) на помпі (H) і потужністю електродвигуна на валу (P):З формули бачимо лінійну, квадратичну та кубічну залежності від частоти обертання, відповідно, витрат, напору й потужності помпи.

Існують два способи регулювання частоти обертання помпи:

• дискретне регулювання,
• безступеневе регулювання за допомогою частотного перетворювача.

Оскільки сучасні стандартні помпи малої та середньої потужності випускаються дво- й тришвидкісними, найпростішим способом регулювання частоти обертання є регулювання «вручну», тобто за допомогою перемикача на клемовій коробці. Однак говорити у цьому випадку про кардинальне вирішення техніко-економічних та екологічних проблем не доводиться. Також не дозволяє повністю вирішити ці проблеми й застосування приладів керування з диференціальними датчиками тиску, оскільки поряд зі спрощенням обслуговування та зниженням експлуатаційних витрат це призводить до підвищення вартості обладнання, система є чутливою до помилок, що спричиняються неправильним електричним та гідравлічним монтажем.

Другий спосіб регулювання – плавне регулювання частоти обертання двигуна за допомогою частотного перетворювача – має такі переваги:

• можливість оптимального підстроювання робочих параметрів помпи під гідравлічні характеристики системи в будь-який момент дає змогу уникнути надмірного завищення параметрів роботи помпи;

• вбудована система керування оптимально відповідає своєму типу двигуна.

Завдяки цим перевагам стає можливим при застосуванні помпи з частотним перетворювачем знизити споживання енергії до 50% порівняно з помпою з перемикачем швидкості.

У 1988 році фірма Wilo випустила першу у світі помпу з електронним керуванням (ЕК).

Метод плавного регулювання роботи помпи із застосуванням частотного перетворювача реалізується за допомогою вбудованого в помпу приладу керування й датчиків, що визначають параметри двигуна та системи у поточний момент часу. Поточні значення порівнюються із заданими, і електроніка коригує робочу точку помпи.

У циркуляційних помпах Wilo з ЕК реалізовані три способи регулювання, призначені для вирішення різних технічних задач:

1. За постійним тиском. При змінних витратах напір залишається незмінним. Цей спосіб регулювання застосовується тоді, коли лінійний опір трубопроводу є невеликим порівняно з місцевими опорами (коліна, засувки, термостатичні вентилі).2. За пропорційним тиском. Напір зменшується пропорційно зниженню витрат. Такий спосіб керування є більш економічним, оскільки гідравлічний опір тертя системи знижується зі зміною витрат теплоносія. Також такий спосіб керування дозволяє уникнути кавітаційних шумів у системі, виникнення яких можливе при регулюванні за постійним тиском. Однак слід урахувати, що при цьому способі регулювання може виникнути недостатній рівень теплопостачання.3. За температурою. Напір помпи змінюється пропорційно до температури теплоносія. Цей спосіб застосовується, наприклад, у конденсаційних котлах: циркуляційна помпа встановлюється на вході котла, для підвищення ККД котла необхідно знизити температуру у зворотному трубопроводі.У виробничій програмі фірми Wilo представлена широка гама помп з електронним керуванням як з «мокрим» (типи Star-E, TOPE/ED/EV), так і з «сухим» (IP-E, IL-E, DP-E, DL-E) ротором. Ці помпи забезпечують широкий діапазон параметрів (напір – від 0,5 до 42 м, витрати – від 0 до 160 м3/год).

Наступним поколінням помп з електронним керуванням стала розроблена фірмою Wilo серія високоефективних помп із «мокрим» ротором Wilo-Stratos. Основою надзвичайної ефективності цих помп є ECM-технологія (Electronic Commutated Motor) – технологія електронної комутації синхронного двигуна з ротором на постійних магнітах. Помпи цієї серії мають низку переваг:

• магнітне поле в роторі створюється без втрат;

• при режимі неповного навантаження (98% усього робочого часу) ККД синхронного двигуна порівняно з асинхронним ще більше відрізняється, ніж при режимі повного навантаження;

• можлива більш висока швидкість обертання, ніж у асинхронного двигуна. Це, в свою чергу, сприяє зменшенню розмірів та маси помпи при однаковій гідравліці;

• збільшення ККД, що досягається за рахунок зменшення зазору між статором і ротором і застосування нового матеріалу для роздільного стакана;

• оптимізація гідравлічних параметрів завдяки спіралі 3D, робочому колесу 3D, а також гладкій поверхні корпуса помпи (покриття, що наноситься за методом катафорезу).

Усі вищеперелічені характеристики високоефективної помпи Wilo-Stratos дозволяють скоротити витрати електроенергії до 80% порівняно зі стандартними помпами.

Поєднання надійності й економічності помпового обладнання з постійним упровадженням інноваційних технологій дозволяє фірмі Wilo утримувати провідні позиції серед виробників помпового обладнання."Електронне регулювання циркуляційних помп"
(журнал "М+Т" №06.2002)
За матеріалами, наданими компанією «Віло Україна»

Перейти до насосного обладнання...

 Все статьи по данной тематике
Статьи про оборудование: WILO
 · WILO-Stratos у дії (Стаття "М+Т", №07,2004, ВІЛО УКРАЇНА, Представництво у Києві)
 · Wilo - розумний ПІДХІД до водовідведення (Стаття "М+Т", №04,2004)
 · Насос допоможе заощадити (СтаттяМ+Т, №10,2007, Геннадій Поберезніченко, керівник регіональних продажів "ВІЛО Україна")
 · Насосне обладнання у сучасних системах ОВК (Стаття "М+Т",№01,2008, Володимир Мирошко, регіональний представник «ВІЛО Україна»)
 · Насоси, готові до майбутнього
 · "IL, BL, DL – новi циркуляцiйнi помпи WILO" ("М+Т" №07.2001)
 · "Станцiї пожежогасiння WILO" ("М+Т" №08.2001)
 · "Обладнання для відведення стоків" ("М+Т" №01.2001)
 · "Автоматика керування помпами" ("М+Т" №05.2001)
 · "Високоефективні помпи з низьким споживанням електроенергії" ("М+Т" №01.2002)
 · "Помпи WILO для стічних вод" ("М+Т" №02.2002)
 · "Водопостачання в заміському будинку" ("М+Т" №03.2002)
 · "Досконалість не тільки в помпах" ("М+Т" №04.2002)
 · "Електронне регулювання циркуляційних помп" ("М+Т" №06.2002)
 · "Ефективність систем керування" ("М+Т" №07.2002)
 · "Вибрати помпу нескладно" ("М+Т" №01.2003)
 · "Нове ім’я в сім’ї Wilo" ("М+Т" №02.2003)
 · "Автономне водопостачання" ("М+Т" №03.2003)
 · "Wilo − новини" ("М+Т" №04.2003)
 · "Напередодні опалювального сезону: Новинки від Wilo" ("М+Т" №06.2003)
 · "Reflex Variomat – підтримування тиску i не тільки..." ("М+Т" №01.2004)
 · "Wilo – індивідуальні рішення" ("М+Т" №02.2004)

 Каталог товаров
·  КОТЛЫ ОТОПИТЕЛЬНЫЕ
·  Насосы
·  Колонки водонагреватели
·  Камины
·  Тепловые насосы
·  Конвекторы
·  Водонагреватели бойлеры
·  Тепловентиляторы
·  Инфракрасный обогрев
·  Нагревательный кабель, мат - Теплый пол
·  Модульные котельные газовые и твердотопливные
·  Газовая запорно-регулирующая арматура
·  Тепловые завесы
·  Фильтры очистки воды, системы обратного осмоса
·  Расширительные баки, баки-аккумуляторы
·  Горелки газовые
·  Осушители воздуха
·  Ветрогенераторы
·  Солнечные установки (Гелиосистемы)
·  Вентиляторы
·  Дизельные генераторные установки
·  Запасные части и комплектующие
·  Стабилизаторы напряжения, инверторы и ИБП
·  Кондиционеры
·  Очистители воздуха
·  Полотенцесушители
·  Преобразователи частоты
·  Радиаторы
·  Регуляторы, автоматика для отопления и водоснабжения
·  Сепараторы воздуха и шлама, гидрострелки
·  Теплообменники
·  Трубопроводная арматура (запорная)
·  Проектирование внутренних инженерных систем
·  Снято с производства

 Торговые марки
Все торговые марки

AE TECHNLOGY - преобразователи частоты, регулируемые электроприводы
AIRELEC BASIC - электрические конвекторы
AIRWELL - кондиционеры сплит-системы
ALF - инфракрасные обогреватели
AMCOR - осушители воздуха
AQUAFILTER - фильтры
ARISTON - водонагреватели электрические накопительные
ATLANTIC - электрические конвекторы
ATMOS - котлы твердотопливные, котлы пиролизные
ATOLL - фильтры систем обратного осмоса
BALLU - осушители воздуха
BAXI - котлы газовые
BIASI - газовые настенные и стационарные (напольные) котлы
BIOKAITRA - пеллетные котлы
BONGIOANNI - газовые котлы
BOSCH - колонки, газовые, твёрдотопливные и конденсационные котлы
BUDERUS - газовые и твёрдотопливные котлы, водонагреватели
BURGMANN - торцевые уплотнения
CHAFFOTEAUX & MAURY - газовые, конденсационные котлы, водонагреватели, колонки
CHALLENGER - аккумуляторы для ИБП
CUMMINS - дизельные генераторные установки
DAIKIN - кондиционеры, очистители воздуха
DAKON - твёрдотопливные пиролизные котлы
DANFOSS - трубопроводная (запорная) арматура, терморегуляторы, автоматика
DEVI - электрический теплый пол, защита от льда, полотенцесушители...
DREIZLER - горелки газовые
E.C.A. - котлы газовые, конденсационные, твёрдотопливные
ECO - инфракрасные обогреватели
ECOR PRO - осушители воздуха
ECOSOFT - системы фильтрации воды и водоподготовки
EKOTEZ - осушители воздуха
ELEKS - стабилизаторы напряжения
EMU-WILO - насосы погружные, промышленные насосы
EUROHEAT VOLCANO - тепловые вентиляторы и завесы
EUROTHERM-КОЛВИ - котлы твёрдотопливные стальные, аккумуляционные ёмкости
EXA-POWER - инверторы напряжения и ИБП
FERROLI - газовые и твердотопливные котлы
FLAMINGO - электрические конвекторы
FLAMINGO-AERO - ветрогенераторы
FLOWAIR - тепловые вентиляторы
FRICO - инфракрасные обогреватели, тепловые завесы, тепловентиляторы...
FUJITSU - кондиционеры, очистители воздуха
GALANZ - кондиционеры сплит-системы
GESAN - дизельные генераторные установки
GRUNBECK - фильтры, системы обратного осмоса
HARGASSNER - твёрдотопливные пеллетные котлы
HERMANN - газовые котлы
HOTWELL - газовые промышленные котлы
HYUNDAI - преобразователи частоты, регулируемые электроприводы
IMMERGAS - газовые котлы
IMP PUMPS - циркуляционные насосы для систем отопления и водоснабжения
INTERPUMP - насосы высокого давления для автомоек
JUNKERS - газовые котлы, колонки (водонагреватели)
KERMI - стальные радиаторы
KLIMA HITZE - бойлеры водонагреватели навесные
KORAD - стальные радиаторы
KORADO - стальные радиаторы
KRIGER - котлы твёрдотопливные стальные
KROMSCHRODER (ELFATHERM) - регуляторы, датчики для отопленияи водоснабжения
LECHMA - каминные топки с водяным контуром, камины
LOGICPOWER - стабилизаторы напряжения
MASTER DESA - тепловентиляторы, нагреватели воздуха
MEIBES - солнечные коллектора, насосные группы
MOEL - инфракрасные обогреватели
NAVIEN - Газовые навесные котлы
PANASONIC - кондиционеры сплит-системы
PROTHERM - газовые, электрические и твёрдотопливные котлы, бойлеры
PROTON - тепловентиляторы, системы воздушного отопления
REFLEX - расширительные баки, бойлеры, водонагреватели
REGULUS - медно-алюминиевые радиаторы
ROBUR - газовые тепловые вентиляторы
RODA - твердотопливные котлы
SALICRU - источники бесперебойного питания
SALMSON - насосы циркуляционные
SALUS CONTROLS - регуляторы и автоматика для систем отопления
SAUNIER DUVAL - газовые котлы
SCHULZ - теплоаккумулирующие емкости
SEEPEX - шнековые насосы промышленные
SEITRON - термостаты электромеханические, хроностаты цифровые программируемые
SINPRO - блоки, источники бесперобойного питания
SMARTWAY - кондиционеры сплит-системы
SONNIGER - газовые тепловентиляторы
SPIROVENT - сепараторы воздуха и шлама, воздухоотводчики
STROPUVA - котлы твёрдотопливные
SWEP - теплообменники пластинчатые паяные
TEPLOBAK - емкости аккумуляционные
THERMAKS - теплообменники пластинчатые разборные
THERMONA - газовые, электрические и твёрдотопливные котлы, каскадные котельные, солнечные системы
UFO - инфракрасные обогреватели, вентиляторы
UNICAL - котлы стационарные водогрейные
VAILLANT - котлы газовые, водонагреватели электрические проточные
VENTURA - аккумуляторы для ИБП
VERIA - электрический теплый пол, кабели и маты
VIADRUS - котлы промышленные газовые, твёрдотопливные, универсальные
VIESSMANN - газовые котлы...
VOLTER - стабилизаторы напряжения
VTS - тепловые завесы
WEISHAUPT - горелки газовые
WESTEN - котлы
WILO - насосы циркуляционные, глубинные, дренажные, насосные станции, промышленные насосы
АРГУС-СЕРВИС - блочные котельные ТМ (теплогенераторы модульные)
КОЛВИ - котлы газовые жаротрубные
КОНВЕКТОР - конвекторы в пол

 Поиск по сайту
Искать:

 Контакты
КИЕВ
доставка по Украине
доставка по Киеву 
- бесплатная
от 4000 грн

(044) 362-4000
(044) 362-7000
(044) 362-1530
(067) 470-0354 Оптовый 
(067) 472-0377 Розничный
(067) 474-0206 Розничный
E-mail: info@teplo.com

ЧЕРКАССЫ
(0472) 33-00-50
(0472) 33-00-60 (факс)
(067) 470-3148 

СОЦИАЛЬНЫЕ СЕТИ


Подписывайтесь на наши каналы, следите за новостями, получайте свежую информацию об акциях и скидках.

 Мой заказ
Для того, чтобы оформить заказ, Вам необходимо сначала выбрать интересующие Вас товары, нажимая кнопку "Купить!". Затем Вы сможете распечатать эту выборку или сформировать заказ.

 Ключевые слова

Полный список тематических подборов


 Фото из галереи

Посмотреть все фото

 Статьи и обзоры
"Описание технологии отопления и кондиционирования геотермальными тепловыми насосами"

"Терморегуляторы "Danfoss" для двуxтрубных систем отопления", ("Данфосс INFO",№3.2006)

Новинки опалювальної техніки 2008 року (Стаття "М+Т", №08,2008)

"Гідравлічна та економічна одно- та двотрубних систем водяного опалення", ("Данфосс INFO", №01.2005)

«Тепла підлога»: комфортно і економно (Стаття "М+Т", №10,2008, Петер Габані)

"Общий коэффициент эффективности системы отопления"

"Отопление помещений среднего и большого объема. Рекомендации по подбору оборудования"

"Что такое электрическая система подогрева пола"

"Системы снеготаяния" (по материалам компании "DEVI")

"Системы принудительного канализирования стоков. Обзор рынка" (Журнал "С.О.К." 21.08.2005)


Все статьи и обзоры...

Если Вы заметили в тексте на сайте ошибку, пожалуйста выделите её мышкой и нажмите Ctrl+Enter
Система Orphus

  Top100+ :: TEPLO.com   <Журнал С.О.К. - Сантехника, Отопление, Кондиционирование> ТеплоВики
энциклопедия
отопления
  SpyLOG Rated by MyTOP Rambler's Top100

Киев - Винница - Днепропетровск - Донецк - Житомир - Запорожье - Ивано-Франковск - Кировоград - Луганск - Луцк - Львов - Николаев - Одесса - Полтава - Ровно - Симферополь - Сумы - Тернополь - Ужгород - Харьков - Херсон - Хмельницкий - Черкассы - Чернигов - Черновцы


Интернет-магазин | Скидка 5% | Статьи | Галерея | Монтаж | Документация | Форум | Топ 100 | Промышленное оборудование | Модульные котельные | Поквартирное отопление | Как купить | Доставка | Ссылки | Новости | О нас | Сервисные центры | Карта сайта

Авторское право ТеплоКом © 2004-2020. Все права защищены.
Разработка ® Denis A. Cherkasov