Акция: Купить котел, насос, конвектор, теплый пол, водонагреватель, радиатор, кондиционер со СКИДКОЙ 5%
Теплогенераторные модули, отопление, Аргус-сервис
Teplocom Car Logo
Интернет-магазин Скидка 5% + Промышленное Доставка и оплата Статьи Модульные котельные Купить в кредит Дропшиппинг О нас
Киев: (044) 362-15-30, (067) 538-63-00
 Статья детально

"Гідравлічна та економічна одно- та двотрубних систем водяного опалення", ("Данфосс INFO", №01.2005)
Статья из раздела: Статьи про оборудование: DANFOSS
Перейти к описанию торговой марки DANFOSS (ДАНФОСС)


На місце вітчизняним традиціям прийшли сучасні світові досягнення, котрі змінюють проектні, експлуатаційні, споживацькі... уявлення про системи опалення будівель. Особливо це стосується однотрубних та двотрубних систем з терморегуляторами. Тож спробуємо детальніше розібратись у них.

Існуючі системи опалення в Україні можна розрізнити за чотирма ознаками:
  • традиційні однотрубні з регулюванням теплового потоку радіаторів триходовими кранами або повітряними заслінками на конвекторах. Такі системи залишилися нам у спадщину з минулого століття. Вони є роботоздатними в цілому, але енергонеефективними через неавтоматизоване індивідуальне регулювання теп ловим потоком опалювальних приладів. Розрахунок таких систем здійснювали за традиційними методиками, що базуються на забезпеченні стаціонарного гідравлічного режиму;
  • однотрубні та двотрубні з терморегуляторами на опалювальних приладах, котрі розраховані за традиційними підходами до постійного гідравлічного режиму. Ці системи найчастіше також є неефективними та й нероботоздатними. Вони є найгіршим варіантом застосування автоматичного обладнання, оскільки не виправдовують затрачені кошти й час;
  • однотрубні та двотрубні з терморегуляторами на опалювальних приладах та ручними балансувальними клапанами на стояках або приладових вітках, котрі розраховані за європейськими методиками відповідно до змінного гідравлічного режиму. Ці системи стають роботоздатними й енергоефективними після проведення налагоджувальних робіт за певними методиками. Такі системи видаються оманливо дешевшими за капітальними затратами. Адже їх використання потребує в подальшому додаткових значних затрат часу налагоджувальників та використання спеціального дорогого обладнання для наладки.
  • однотрубні та двотрубні з терморегуляторами на опалювальних приладах та автоматичними балансувальними клапанами на стояках або приладових вітках, котрі розраховані за європейськими методиками відповідно до змінного гідравлічного режиму. Ці системи визначально є роботоздатними та найбільш енергоефективними і, крім того, не потребують додаткових налагоджувальних робіт.
Розвиток автоматизованих систем опалення у світі, й Україні зокрема, проходить певні етапи. Оскільки гідравлічні процеси аналогічні електричним процесам, то вдосконалення систем опалення є таким же, як, наприклад, телевізорів.
Старше покоління проектувальників пам’ятає старенькі телевізори з трансформаторами ручного регулювання. Як тільки змінювалась напруга в електромережі й зникало зображення на екрані, всі мешканці синхронно підбігали до трансформатора й підкориговували напругу на його виході. Системи опалення з терморегуляторами на опалювальних приладах й ручними балансувальними клапанами на стояках або приладових вітках потребують аналогічних дій: коригування настройок ручних балансувальних клапанів за будь-яких змін гідравлічного режиму, викликаних роботою терморегуляторів, коливанням гравітаційного тиску, втручанням мешканця...
Наступне покоління телевізорів вже мало стабілізатори, котрі теж встановлювали поруч. Ці стабілізатори автоматично коригували напругу на виході й забезпечували безтурботний перегляд телепередач. За таким принципом відповідно до вимог зміни №2 до СНиП 2.04.05-91 повинні проектуватись системи опалення з автоматичними регуляторами перепаду тиску на стояках (приладових вітках) двотрубних або регуляторами витрати на стояках (приладових вітках) однотрубних систем опалення. Ці регулятори стабілізують гідравлічні параметри потоку теплоносія на стояках і забезпечують ефективну роботу терморегуляторів на опалювальних приладах. Відмінність лише в тому, що автотрансформатори були біля кожного телевізора, а зазначені регулятори в системах обслуговують групу терморегуляторів в межах стояка або приладової вітки.
Нарешті сьогодні всі телевізори оснащені вбудованими автотрансформаторами. У найсучасніших системах опалення реалізують аналогічний підхід – застосовують терморегулятори з вбудованимирегуляторами перепаду тиску. В Україні поки що такі системи лише проектують.

Неприйняття та нерозуміння роботи автоматизованих систем опалення та методик їх розрахунку
(до речі розроблених ще в 60-х роках минулого століття в СРСР) призводить до того, що деінде виникають думки: чи не слід повернутись до однотрубних систем з кульовими кранами на опалювальних приладах, поховавши ідею енергозбереження. Приймаючи проектне рішення, слід усвідомлювати, в якому напрямку ми спрямовуємо наше суспільство: вперед до теплового комфорту при мінімальних затратах споживача за використання теплової енергії й до економічного зростання держави; чи задкуємо до енергонеефективних систем і незадоволення мешканців та до поглиблення енергетичної залежності держави, нехтуючи Постанову Кабміну України від 27.11.1995 р. № 947 із змінами від 19.10.1998 р. № 1657 та від 25.12.2002 р. №1957 «Про Програму поетапного оснащення наявного житлового фонду засобами обліку та регулювання споживання води і теплової енергії на 1996-2007 роки».
Все ж сучасні проектні рішення й світові досягнення впевнено й беззворотньо приходять на зміну традиційним системам і методам розрахунку. Звичайно, вони потребують додаткових знань. Тож спробуємо детальніше розібратись в них та застосувати до порівняння однотрубних й двотрубних систем.
"Гідравлічна та економічна одно- та двотрубних систем водяного опалення", ("Данфосс INFO", №01.2005)
Почнемо з розгляду основного аспекту створення автоматичної системи опаленнязабезпечення керованості теплогідравлічних процесів, на яку спрямовують зусилля розробники автоматичного обладнання та проектувальники сучасних систем опалення. Контрольованість роботи системи полягає в адекватній реакції регулювальних клапанів і терморегуляторів, у тому числі на збуджуючі фактори. Наприклад, при зміні температури повітря у приміщенні терморегулятор повинен відповідно коригувати тепловий потік опалювального приладу. Ідеальним випадком є лінійне регулювання (рис. 1). Для цього слід підлаштувати регулювальну характеристику терморегулятора до характеристики опалювального приладу – забезпечити 10-відсоткове збільшення відносної витрати теплоносія G/GN (де індексом N позначена розрахункова величина при проектуванні системи) на терморегуляторі при підйомі його штоку h/h100 на 50 % (де h100 – максимальна висота підйому). В результаті досягають збільшення теплового потоку Q/QN на 50 % (індексом N позначена номінальна величина теплового потоку опалювального приладу при розрахунку системи), яке відповідає лінійному регулюванню.
На перший погляд нічого складного у такому поєднанні характеристик опалювального приладу і терморегулятора немає. Але це не так, оскільки розглядається статичний стан системи. Ці характеристики видозмінюють свою кривизну не тільки при проектуванні, а й при роботі системи. Ось тут і виникають розбіжності між однотрубними та двотрубними системами у спроможності забезпечення або, принаймні наближенні до ідеального регулювання. Проаналізуємо детальніше ці характеристики.
 "Гідравлічна та економічна одно- та двотрубних систем водяного опалення", ("Данфосс INFO", №01.2005)
Характеристика опалювального приладу залежно від зміни температури теплоносія в ньому показана на рис. 2. Кривизна характеристики зростає з підвищенням перепаду температур. Нескладно підрахувати, що, наприклад, у десятиповерховій будівлі з однотрубною системою опалення та розрахунковим перепадом температур в 25 °С перепад температур в опалювальному приладі складатиме 25/10 = 2,5 °С. Крім того, в процесі якісного центрального регулювання системи змінюється перепад температури теплоносія з 25 до приблизно 10 °С, то й перепад температури в опалювальному приладі може зменшуватись до 15/10 = 1,5 °С.Характеристика опалювального приладу при цьому стане майже прямокутною (червона крива на рис. 2). Безумовно, що лінійного регулювання опалювальним приладом однотрубної системи годі й очікувати, оскільки при незначному відкриванні терморегулятора максимально зросте тепловіддача опалювального приладу. Решта ходу штока терморегулятора буде незадіяною. Отож терморегулятор працюватиме у двопозиційному режимі – «відкрито» або «закрито». При цьому відбуватиметься стрибкоподібне регулювання теплового комфорту у приміщенні, збільшиться вірогідність утворення шуму та зменшиться енергоефективність системи.

Окрім того, слід звернути увагу на розбіжність напрямків червоної та синьої кривих за межами графіка (рис. 2). У однотрубних системах відкривання терморегулятора відносно розрахункового положення (при розрахунках систем шток терморегулятора знаходиться у проміжному положенні між позиціями «відкрито» та «закрито») не призведе до збільшення теплової потужності опалювального приладу, оскільки відносне збільшення його теплового потоку Q/QN за рахунок контрольованого терморегулятором збільшення ви трати залишається майже незмінним. Це означає, що не надається можливість підвищення температури приміщення принаймні на декілька градусів для літніх людей, дітей, хворих та й тих, хто полюбляє теплі, а не прохолодні приміщення. Таке можливо досягнути лише у двотрубних системах, де із збільшенням витрати відносно розрахункового значення збільшується тепловий потік опалювального приладу.
У значно кращих умовах здійснюється зміна теплового потоку опалювального приладу двотрубної системи. Оскільки він згідно з проектом та умовами експлуатації має більші перепади температур теплоносія, які приблизно дорівнюють перепаду температур у системі. Наприклад, ті ж 25...15 °С (синя крива на рис. 2). Отримувана плавність кривизни характеристик опалювального приладу дає змогу кількісно регулювати витрату теплоносія ходом штока терморегулятора, керуючи тепловим потоком опалювального приладу й забезпечуючи споживання теплової енергії відповідно до потреб.
Найліпшими умовами (з точки зору регулювання, але не санітарногігієнічних) було б збільшення перепаду температури в опалювальному приладі. Дійти певного компромісу між цими поглядами вдається лише у двотрубних системах із перепадами температур теплоносія приблизно в 15...25 °С, оскільки ці перепади є більшими, ніж в однотрубних, і не залежать від кількості опалювальних приладів у стояку або приладовій вітці.
 "Гідравлічна та економічна одно- та двотрубних систем водяного опалення", ("Данфосс INFO", №01.2005)
Наступним фактором порівняння систем є регулювальна характеристика терморегулятора, яка показана на рис. 3. Вона залежить від авторитету а+. Тобто частки втрат тиску на терморегуляторі від наявного тиску в системі або підсистемі з автоматичним регулятором перепаду тиску. Ідеальній характеристиці, показаній на рис. 1, відповідає витратна характеристика терморегулятора при а+ = 1 на рис. 3, тобто втраті на ньому всього наявного тиску. Звичайно, такий випадок скоріш є винятком, ніж правилом. Тому з урахуванням втрат тиску в інших елементах системи діапазон зміни авторитету терморегулятора знаходиться приблизно в межах від 0,5 до 1,0. Характеристики терморегуляторів при таких значеннях (синя крива на рис. 3) є дзеркальним відображенням характеристик опалювального приладу при 15...25 °С (синя крива на рис. 2). Поєднання цих характеристик відтворює ідеальну характеристику регулювання опалювального приладу (рис. 1). Але все це властиве двотрубній системі з автоматичними регуляторами перепаду тиску на приладових вітках (горизонтальні системи) або на стояках (вертикальні системи). При застосуванні ручних балансувальних клапанів зменшується авторитет терморегулятора (червона крива на рис. 3), оскільки ручні клапани забирають частину наявного тиску на себе й віддаляють регулювання від ідеального. Дещо інакше відбувається регулювання в однотрубній системі: для забезпечення роботи терморегулятора у ефективному діапазоні його авторитету слід ураховувати вплив замикаючої ділянки вузла обв’язки опалювального приладу.

Замикаюча ділянка однотрубної системи є
паралельним циркуляційним контуром до регульованого терморегулятором контуру. Розглядаючи контури разом, визначаємо, що замикаюча ділянка являє собою нерегульований терморегулятором постійно відкритий отвір. У такому випадку, щоб робота терморегулятора відбувалась у межах авторитету від 0,5 до 1,0 при коефіцієнті затікання (наприклад, 0,33), слід забезпечити авторитет вузла обв’язки опалювального приладу у межах від 0,12 до 0,38. Це означає, що в однотрубному вузлі (наприклад, поверхостояку) слід утратити, відповідно, від 12 % до 38 % наявного тиску системи. Звичайно, при цьому виникають проектні обмеження у кількості застосовуваних вузлів стояка або приладової вітки. Наявної кількості вузлів достатньо лише для однотрубних стояків малоповерхових (приблизно до п’яти поверхів) будівель та однотрубних приладових віток односімейних будинків або квартир.
Слід також звернути увагу на те, що замикаючі ділянки визначають не тільки гідравлічний режим системи, а й температурний режим теплоносія у зворотному трубопроводі. Вони перепускають теплоносій з подавального у зворотний трубопровід при закритих терморегуляторах. Це негативно впливає на роботу обладнання, оскільки є недопустимим для конденсаційних котлів, розширювальних баків, тепломережі... До того ж збільшуються тепловтрати у зворотних трубопроводах.
Двотрубним системам такі обмеження та проблеми непритаманні. Кількість вузлів обв’язки опалювальних приладів є необмеженою. А при закриванні терморегуляторів температура теплоносія у зворотному трубопроводі знижується, покращуючи процес теплообміну в котлах та зменшуючи тепловтрати у трубопроводах.
Крім регулювальних розбіжностей однотрубних та двотрубних систем, є й конструктивні відмінності. Розглядаючи вертикальні й горизонтальні системи, слід зазначити, що в системах із двотрубними приладовими вітками доволі просто забезпечити поквартирний облік теплоспоживання. З’являється можливість відключення споживачів за несплату комунальних послуг або в разі невикористання квартир. Особливо це стосується нових будинків, де порожні квартири роками очікують господарів і комунальні послуги тяжіють над продавцем. Відпадає також залежність від сусідів, котрі порушують гідравлічний і тепловий режими системи, несанкціоновано втручаючись у неї. Також зменшується взаємовплив між опалювальними приладами однієї квартири, що є характерним для однотрубних систем.

Несанкціоноване втручання мешканців у системи опалення є
ознакою сьогодення. Переважно замінюють опалювальні прилади, рідше – запірнорегулювальну арматуру і трубо проводи. Однотрубні системи є більш вразливими до таких дій, оскільки мають менший гідравлічний опір та повний взаємовплив опалювальних приладів у стояку або приладовій вітці. Внаслідок такого втручання розрегульовується, як мінімум, весь стояк або приладова вітка. Змінюється коефіцієнт затікання в опалювальний прилад та зовнішній авторитет терморегулятора, тобто погіршується керованість опалювальним приладом. Новий опалювальний прилад, маючи інший гідравлічний опір та ще й іншу поверхню теплообміну, змінює температуру теплоносія на виході, а отже, і на вході іншого приладу, що ланцюгово передається до інших приладів стояка або приладової вітки. Звичайно, двотрубні системи є менш вразливими до таких змін, оскільки температура теплоносія на вході всіх опалювальних приладів однакова, а через опалювальні прилади проходять окремі циркуляційні контури.
Санкціоноване втручання мешканця в систему опалення обмежене лише маніпулюванням температурною настройкою терморегулятора. Але й тут в однотрубних системах не все гаразд. При відключенні деяких опалювальних приладів з метою енергозбереження у решті збільшується температура теплоносія на вході. Починають перегріватись приміщення доти, поки не запрацює терморегулятор. Отже, зменшується енергоефективність порівняно з двотрубними системами.

Економічним аспектом порівняння систем є
капітальні та експлуатаційні затрати. Співставлення вертикальних систем, проведені в Німеччині та Росії не виявили значних переваг за капітальними затратами одних над іншими. Більш вагому економічну відмінність між порівнюваними системами мають експлуатаційні затрати. Двотрубні системи споживають на 10...15 % менше теплової енергії від однотрубних, що дає значний економічний зиск протягом терміну експлуатації будівлі.
Таким чином, однотрубні системи не здатні задовольнити вимоги сьогодення – створення теплового комфорту при мінімальному енергоспоживанні, оскільки є обмеженими у теплогідравлічній керованості опалювальних приладів та невідповідними до умов експлуатації сучасного обладнання. Саме тому світова практика опалення будівель надала перевагу двотрубним системам.
Однотрубні системи також мають право на існування, але сьогодні область застосування для них значно обмежується, наприклад, – системи опалення гаражів; системи опалення адміністративних будівель для нагрівання приміщень до 14 °С при їх догріванні до 20 °С кондиціонерами-доводчиками з термо регуляторами та ін.
Україна широко застосовує світовий досвід у створенні енергоефективних будівель, в основу яких покладено сучасне автоматичне обладнання. В той же час серед фахівців йде визначення ефективної сфери застосування однотрубних систем.
Автор: В.В. Пирков

"Данфосс INFO", (№01.2005)


 Все статьи по данной тематике
Статьи про оборудование: DANFOSS
 · "Совершенствование теории регулирования автоматизированых систем обеспечения микроклимата", ("Данфосс INFO", №1-2.2009)
 · "Европейские и отечественные инженерные системы зданий часть 4." ("Данфосс INFO", №4.2008)
 · "Терморегуляторы "Danfoss" для двуxтрубных систем отопления", ("Данфосс INFO",№3.2006)
 · "Мнимая экономия затрат на системах отопления могоэтажных и высотных зданий. Часть II" ("Данфосс INFO", №03.2005)
 · "Новое поколение систем обеспечения микроклимата"("Данфосс INFO" №01.2005)
 · "Европейские и отечественные инженерные системы зданий" ("Данфосс INFO" №3,04.2007)
 · Особенности дисковых поворотных заслонок Danfoss «Баттерфляй» (Статья Данфосс INFO №4/2006)
 · "Гідравлічна та економічна одно- та двотрубних систем водяного опалення", ("Данфосс INFO", №01.2005)
 · "«Danfoss» укрепляет свои позиции на рынке тепловых насосов" ("Данфосс INFO", №2.2007)
 · ""Danfoss". Нет предела совершенству", ("Данфосс INFO", №3.2008)
 · Блочные тепловые пункты "Danfoss", ("Данфосс INFO", №03.2005)
 · "Danfoss". Блочные тепловые пункты, ("Данфосс INFO", №3.2008)
 · "Danfoss". Применение квартирных тепловых пунктов ("Данфосс INFO", №3,2008)
 · Тепловые насосы "Danfoss" ("Данфосс INFO" №1,02.2009)
 · "Danfoss". Новый комнатный терморегулятор CRCP, ("Данфосс INFO" №1,02.2009)
 · "Danfoss". Расширена линейка автоматических самобалансирующихся клапанов AB-QM ("Данфосс INFO" №1,02.2009)
 · "Danfoss". Комнатные электронные регуляторы RET 230 ("Данфосс INFO" №1,02.2009)
 · "Danfos". Новые программируемые термостатические элементы ("Данфосс INFO" №3,04.2007)
 · "Danfoss". Новые фланцевые ручные балансировочные клапаны ("Данфосс INFO" №3. 04.2007)
 · "Danfoss" фокусируется на тепловых насосах ("Данфосс INFO" №3/2006)
 · Дополнительные пути рационального использования энергетических ресурсов («Данфосс INFO» №1/2006)
 · Изменение № 1 К ДБН В.2.2-15-2005. Жилые здания. Основные положения(действует с 1.04.2009 г.) ( "Данфосс INFO", №1 02.2009)
 · Требования к производителям терморегуляторов по предоставлению достоверных характеристик ("Данфосс INFO", №3 04.2007)
 · Новый терморегулятор "DANFOSS" ("Данфосс INFO", №4.2008)
 · Новая серия радиаторных терморегуляторов "DANFOSS" X-TRA СOLLECTION™ ("Данфосс INFO", №1. 01.2009)

 Каталог товаров
·  Генератор воднево-кисневий для інгаляцій
·  Запасные части для котлов
·  Насосы
·  КОТЛЫ ОТОПИТЕЛЬНЫЕ
·  Модульные котельные газовые и твердотопливные
·  Инфракрасный обогрев
·  Нагревательный кабель, мат - Теплый пол
·  Вентиляторы
·  Ветрогенераторы
·  Водонагреватели бойлеры
·  Газовая запорно-регулирующая арматура
·  Горелки газовые
·  Дизельные генераторные установки
·  Запасные части и комплектующие для насосов
·  Камины
·  Колонки водонагреватели
·  Конвекторы
·  Кондиционеры
·  Осушители воздуха
·  Очистители воздуха
·  Полотенцесушители
·  Преобразователи частоты
·  Проектирование внутренних инженерных систем
·  Радиаторы
·  Расширительные баки, баки-аккумуляторы
·  Регуляторы, автоматика для отопления и водоснабжения
·  Сепараторы воздуха и шлама, гидрострелки
·  Солнечные установки (Гелиосистемы)
·  Стабилизаторы напряжения, инверторы и ИБП
·  Тепловентиляторы
·  Тепловые завесы
·  Теплообменники
·  Трубопроводная арматура (запорная)
·  Фильтры очистки воды, системы обратного осмоса

 Торговые марки
Все торговые марки

AE TECHNLOGY - преобразователи частоты, регулируемые электроприводы
AIRELEC BASIC - электрические конвекторы
AIRWELL - кондиционеры сплит-системы
ALF - инфракрасные обогреватели
AMCOR - осушители воздуха
AQUAFILTER - фильтры
ARISTON - водонагреватели электрические накопительные
ATLANTIC - электрические конвекторы
ATMOS - котлы твердотопливные, котлы пиролизные
ATOLL - фильтры систем обратного осмоса
BALLU - осушители воздуха
BAXI - котлы газовые
BIASI - газовые настенные и стационарные (напольные) котлы
BIOKAITRA - пеллетные котлы
BONGIOANNI - газовые котлы
BOSCH - колонки, газовые, твёрдотопливные и конденсационные котлы
BUDERUS - газовые и твёрдотопливные котлы, водонагреватели
BURGMANN - торцевые уплотнения
CHAFFOTEAUX & MAURY - газовые, конденсационные котлы, водонагреватели, колонки
CHALLENGER - аккумуляторы для ИБП
CUMMINS - дизельные генераторные установки
DAIKIN - кондиционеры, очистители воздуха
DAKON - твёрдотопливные пиролизные котлы
DANFOSS - трубопроводная (запорная) арматура, терморегуляторы, автоматика
DEVI - электрический теплый пол, защита от льда, полотенцесушители...
DREIZLER - горелки газовые
E.C.A. - котлы газовые, конденсационные, твёрдотопливные
ECO - инфракрасные обогреватели
ECOR PRO - осушители воздуха
ECOSOFT - системы фильтрации воды и водоподготовки
EKOTEZ - осушители воздуха
ELEKS - стабилизаторы напряжения
EMU-WILO - насосы погружные, промышленные насосы
EUROHEAT VOLCANO - тепловые вентиляторы и завесы
EUROTHERM-КОЛВИ - котлы твёрдотопливные стальные, аккумуляционные ёмкости
EXA-POWER - инверторы напряжения и ИБП
FERROLI - газовые и твердотопливные котлы
FLAMINGO - электрические конвекторы
FLAMINGO-AERO - ветрогенераторы
FLOWAIR - тепловые вентиляторы
FRICO - инфракрасные обогреватели, тепловые завесы, тепловентиляторы...
FUJITSU - кондиционеры, очистители воздуха
GALANZ - кондиционеры сплит-системы
GESAN - дизельные генераторные установки
GRUNBECK - фильтры, системы обратного осмоса
HARGASSNER - твёрдотопливные пеллетные котлы
HERMANN - газовые котлы
HOTWELL - газовые промышленные котлы
HYUNDAI - преобразователи частоты, регулируемые электроприводы
IMMERGAS - газовые котлы
IMP PUMPS - циркуляционные насосы для систем отопления и водоснабжения
INTERPUMP - насосы высокого давления для автомоек
JUNKERS - газовые котлы, колонки (водонагреватели)
KERMI - стальные радиаторы
KLIMA HITZE - бойлеры водонагреватели навесные
KORAD - стальные радиаторы
KORADO - стальные радиаторы
KRIGER - котлы твёрдотопливные стальные
KROMSCHRODER (ELFATHERM) - регуляторы, датчики для отопленияи водоснабжения
LECHMA - каминные топки с водяным контуром, камины
LOGICPOWER - стабилизаторы напряжения
MASTER DESA - тепловентиляторы, нагреватели воздуха
MEIBES - солнечные коллектора, насосные группы
MOEL - инфракрасные обогреватели
NAVIEN - Газовые навесные котлы
PANASONIC - кондиционеры сплит-системы
PROTON - тепловентиляторы, системы воздушного отопления
REFLEX - расширительные баки, бойлеры, водонагреватели
REGULUS - медно-алюминиевые радиаторы
ROBUR - газовые тепловые вентиляторы
RODA - твердотопливные котлы
SALICRU - источники бесперебойного питания
SALMSON - насосы циркуляционные
SALUS CONTROLS - регуляторы и автоматика для систем отопления
SCHULZ - теплоаккумулирующие емкости
SEEPEX - шнековые насосы промышленные
SEITRON - термостаты электромеханические, хроностаты цифровые программируемые
SINPRO - блоки, источники бесперобойного питания
SMARTWAY - кондиционеры сплит-системы
SONNIGER - газовые тепловентиляторы
SPIROVENT - сепараторы воздуха и шлама, воздухоотводчики
STROPUVA - котлы твёрдотопливные
SWEP - теплообменники пластинчатые паяные
TEPLOBAK - емкости аккумуляционные
THERMAKS - теплообменники пластинчатые разборные
THERMONA - газовые, электрические и твёрдотопливные котлы, каскадные котельные, солнечные системы
UFO - инфракрасные обогреватели, вентиляторы
UNICAL - котлы стационарные водогрейные
VENTURA - аккумуляторы для ИБП
VERIA - электрический теплый пол, кабели и маты
VIADRUS - котлы промышленные газовые, твёрдотопливные, универсальные
VIESSMANN - газовые котлы...
VOLTER - стабилизаторы напряжения
VTS - тепловые завесы
WEISHAUPT - горелки газовые
WESTEN - котлы
WILO - насосы циркуляционные, глубинные, дренажные, насосные станции, промышленные насосы
АРГУС-СЕРВИС - блочные котельные ТМ (теплогенераторы модульные)
КОЛВИ - котлы газовые жаротрубные
КОНВЕКТОР - конвекторы в пол

 Поиск по сайту
Искать:

 Контакты
КИЕВ
(044) 362-15-30
(067) 538-63-00 Viber, Telegram 

ЧЕРКАССЫ
(0472) 65-95-77
(067) 538-63-00 Viber, Telegram 

E-mail: info@teplo.com

доставка по Украине.

СОЦИАЛЬНЫЕ СЕТИ


Подписывайтесь на наши каналы, следите за новостями, получайте свежую информацию об акциях и скидках.

 Мой заказ
Для того, чтобы оформить заказ, Вам необходимо сначала выбрать интересующие Вас товары, нажимая кнопку "Купить!". Затем Вы сможете распечатать эту выборку или сформировать заказ.

 Ключевые слова

Полный список тематических подборов


 Фото из галереи

Посмотреть все фото

 Статьи и обзоры
Новый терморегулятор "DANFOSS" ("Данфосс INFO", №4.2008)

Теплоснабжение на жидком топливе. Современные тенденции

"Прогноз от фирмы «DEVI» - УЛУЧШЕНИЕ КЛИМАТА" (Журнал «Бизнес плюс» 10.2002)

"Danfos". Новые программируемые термостатические элементы ("Данфосс INFO" №3,04.2007)

"Автоматические и ручные воздухоотводчики" (журнал "Акватерм" №4 8.2004)

"Применение передвижных нагревателей воздуха MASTER в строительстве" (по мат. компании Desa)

"Високоефективні помпи з низьким споживанням електроенергії" ("М+Т" №01.2002)

Системы горячего водоснабжения для коттеджей (Стаття "Аква-Терм", №03,2008, А. Тишаев)

"Новинки и наиболее популярные модели настенных котлов BAXI и WESTEN"

"Общий коэффициент эффективности системы отопления"


Все статьи и обзоры...

Если Вы заметили в тексте на сайте ошибку, пожалуйста выделите её мышкой и нажмите Ctrl+Enter
Система Orphus

  Top100+ :: TEPLO.com   <Журнал С.О.К. - Сантехника, Отопление, Кондиционирование> ТеплоВики
энциклопедия
отопления
  SpyLOG Rated by MyTOP Rambler's Top100

Киев - Винница - Днепропетровск - Донецк - Житомир - Запорожье - Ивано-Франковск - Кировоград - Луганск - Луцк - Львов - Николаев - Одесса - Полтава - Ровно - Симферополь - Сумы - Тернополь - Ужгород - Харьков - Херсон - Хмельницкий - Черкассы - Чернигов - Черновцы


Интернет-магазин | Скидка 5% | Статьи | Галерея | Монтаж | Документация | Форум | Топ 100 | Промышленное оборудование | Модульные котельные | Поквартирное отопление | Как купить | Доставка | Ссылки | Новости | О нас | Сервисные центры | Карта сайта

Авторское право ТеплоКом © 2004-2022. Все права защищены.
Разработка ® Denis A. Cherkasov