Акция: Купить котел, насос, конвектор, теплый пол, водонагреватель, радиатор, кондиционер со СКИДКОЙ 5%
Теплогенераторные модули, отопление, Аргус-сервис
Teplocom Car Logo
Интернет-магазин Скидка 5% + Промышленное Доставка и оплата Статьи Модульные котельные Купить в кредит Дропшиппинг О нас
Киев: (044) 362-15-30, (067) 538-63-00
 Статья детально

Матеріали для труб та сфера їх застосування (Стаття "М+Т", №04,2004, Дітер Вайдер)


Статья из раздела: Статьи про ВОДОСНАБЖЕНИЕ


Під час монтажу системи постачання питної води в першу чергу слід зважати на дотримання гігієнічних вимог, що з урахуванням призначення означає вибір належних матеріалів. Тривала перерва в експлуатації (застій) негативно впливає на якість води у трубах і пристроях, вона перестає відповідати встановленим вимогам. Інтенсивність негативних змін залежить від застосовуваних матеріалів, властивостей води, температури (наприклад, трубопроводів системи опалення) і тривалості перерви в експлуатації. Така застійна вода вже не може застосовуватися для приготування їжі або напоїв.
Вирішальним є аналіз води
На підприємстві, що займається водопостачанням, спочатку потрібно з'ясувати такі важливі для проектування, монтажу та подальшої експлуатації характеристики, як тиск у подавальному трубопроводі, потреба у воді, і здійснити аналіз питної води. Маючи відповідні результати аналізу питної води, можна вибирати потрібні матеріали або ж вирішувати питання про необхідність застосування установки для зм'якшення води.
Види жорсткості води
Жорсткістю називають властивість води, обумовлену наявністю в ній розчинних солей кальцію та магнію. Розрізняють такі види жорсткості:

 • Загальна жорсткість. Визначається сумарною концентрацією іонів кальцію та магнію. Являє собою суму карбонатної (тимчасової) та некарбонатної (постійної) жорсткості.
 • Карбонатна жорсткість. Обумовлена наявністю у воді гідрокарбонатів і карбонатів (при рН > 8,3) кальцію та магнію. Цей тип жорсткості майже повністю усувається під час кип'ятіння води й тому називається тимчасовою жорсткістю. При нагріванні води гідрокарбонати розпадаються з утворенням вугільної кислоти й випаданням в осад карбонату кальцію та гідроксиду магнію.
 • Некарбонатна жорсткість. Обумовлена наявністю кальцієвих та магнієвих солей сильних кислот (сірчаної, азотної та соляної) і при кип'ятінні не усувається (постійна жорсткість).

Одиниці виміру жорсткості води
У світовій практиці застосовуються декілька одиниць жорсткості, усі вони певною мірою є співвідносними.
Один моль на кубічний метр відповідає масовій концентрації еквівалентів іонів кальцію (1/2 Са2+) 20,04 г/м3 та іонів магнію (1/2 Мд2+) 12,153 г/м3. Числове значення жорсткості, виражене в молях на кубічний метр, дорівнює числовому значенню жорсткості, вираженому в міліграм-еквівалентах на літр (або кубічний дециметр), тобто: 1 моль/м3= 1 ммоль/л = 1 мг-екв/л = 1 мг-екв/дм3,
Крім того, у зарубіжних країнах широко застосовуються такі одиниці жорсткості, як німецький градус (d°, dH), французький градус (f°), американський градус, ррт СаС03.
Вплив жорсткості на якість води
Жорсткість води коливається у широких межах. Існує чимало типів класифікацій води за ступенем її жорсткості. З точки зору застосування води для пиття її прийнятність за ступенем жорсткості може істотно варіюватися залежно від місцевих умов. У деяких випадках для споживачів прийнятна вода з жорсткістю вище 10 мг-екв/л. Високий ступінь жорсткості погіршує органолептичні властивості води, додаючи їй гіркуватого присмаку й негативно впливаючи на функціонування органів травлення.
Всесвітня Організація Охорони Здоров'я не пропонує будь-якої рекомендованої величини жорсткості за показанням впливу на здоров'я. У матеріалах ВОЗ говориться про те, що, хоча під час деяких досліджень і виявлено статистично зворотну залежність між жорсткістю питної води і серцево-судинними захворюваннями, наявні дані недостатні для висновку про причинний характер цього зв'язку. Аналогічним чином однозначно не доведено, що м'яка вода зумовлює негативний ефект на баланс мінеральних речовин в організмі людини.
Разом з тим, залежно від рівня рН та лужності, вода з жорсткістю понад 4 мг-екв/л може спричиняти у розподільній системі відкладення шлаків та накипу (карбонату кальцію), особливо при нагріванні. Саме тому нормами Котлонагляду вводяться дуже жорсткі вимоги до величини жорсткості води, що використовується для живлення котлів (0,05-0,1 мг-екв/л).
Крім того, при взаємодії солей жорсткості з мийними речовинами (мило, пральні порошки, шампуні) утворюються «мильні шлаки» у вигляді піни. Це призводить не тільки до значних перевитрат мийних засобів, але й до наступного утворення піни на первинних відстійниках очисних споруд каналізації.
Необхідно згадати й про інший бік медалі. М'яка вода з жорсткістю менше 2 мг-екв/л має низьку буферну ємність(лужність) і може, залежно від рН та низки інших факторів, обумовлювати підвищену корозійну дію на водопровідні труби. Тому у певних областях (особливо в теплотехніці) іноді доводиться здійснюватиспеціальну обробку води з метою досягнення оптимального співвідношення між жорсткістю води та її корозійною активністю.
Зм'якшення води, тобто зниження вмісту в ній солей жорсткості до потрібних нормативних значень, здійснюється одним із таких способів: термічно-реагентним, катіонітовим та комбінацією перелічених способів (термохімічним та реагентно-катіонітовим), причому термічні й термохімічні способи зм'якшення води застосовуються переважно у теплоенергетиці.
У наш час найбільш широко застосовується у системах водопостачання катіонітовий спосіб зм'якшення води, тобто зниження її постійної жорсткості. Він грунтується на процесі іонного обміну.
Існує ще одна можливість вирішити проблему жорсткості води - фізичним способом. При застосуванні пристроїв для зм'якшення води слід звертати увагу на те, щоб вони мали відповідні контрольні знаки.
Пластмасові матеріали й арматура
У системах постачання питної води (як гарячої, так і холодної) дозволено застосовувати такі матеріали:

 • структурований поліетилен (РЕ-Х);
 • полібутилен (РВ);
 • поліпропілен (РР);
 • хлорований полівінілхлорид (PVC-C);
 • поліфенілсульфон (PPSU);
 • з'єднувальні труби, що мають внутрішнє покриття з однієї з вищезгаданих речовин.

Основою техніки з'єднування пластмасових труб є фізичні властивості різних матеріалів. До них належить тип пластмаси, плинність, крихкість, міцність, гнучкість та протиударна стійкість. Під час монтажу арматури для питної води переважно застосовуються такі методи з'єднання, як зварювання, обтискання, запресовування та склеювання. Полібутилен (РВ) та поліпропілен (РР) придатні для зварювання, а полівінілхлорид (PVC-C) - для склеювання. Структурований поліетилен (РЕ-Х) з'єднується лише за допомогою обтискання або опресовування, тому що він абсолютно не підлягає зварюванню. Інші способи з'єднання (наприклад, фланцеве, розтрубне або різьбове) мають специфічне застосування.

Труби із PE-X
Труби із РЕ-Х можуть застосовуватися і для підключення термостатів або
змішувачів

Структурований поліетилен (РЕ-Х)
У системах постачання питної води труби із РЕ-Х з'єднуються переважно на межі поверхів за методом «труба в трубу» та подальшого обтискання або запресовування. Головне - можливість швидкої обробки цих матеріалів. Це стосується як прихованого, так і зовнішнього монтажу, а також використання попередньо виготовлених частин. Система «труба в трубі» складається з трьох основних частин:

 • Розподільні магістральні трубопроводи.
 • Поповерхові розподільні трубопроводи та з'єднувальна арматура.
 • Механічні з'єднувальні елементи.

Найчастіше труби із РЕ-Х діаметром 16 мм використовуються як поповерхові розподільні трубопроводи для окремих підведень. Ця труба має встановлені розміри і добре підходить для приєднання сантехніки. Труба із РЕ-Х діаметром 20 мм призначена для з'єднування магістральних трубопроводів із розподільником, із вторинними розподільниками, підключення термостатів або змішувачів, а також для підключення посудомийних та пральних машин. Для розподілення на підвальному рівні та вертикальних магістралей виготовляються труби із РЕ-Х у вигляді прямих відрізків діаметром до 63 мм.
Полібутилен (РВ)
Полібутилен
- це термопласт групи поліолефінів. Добрі механічні властивості, хімічна стійкість та особлива здатність зберігати форму навіть під впливом тепла роблять його придатним для мереж питної води матеріалом. Як і РЕ та PE-R, полібутилен також належить до неполярних (ковалентних) матеріалів, поверхня яких не набухає і не розчиняється. Таким чином, без особливої обробки та в умовах будівництва склеювання його неможливе. Зате полібутилен добре зварюється. Для зварювання труб у системах постачання питної води застосовуються муфти з нагрівальними елементами та нагрівальні спіралі. Можливе також з'єднання методом обтискання. Система постачання питної води з полібутиленовихтруб проектується точно так, як і з інших пластмас. Труби невеликого діаметра (16 або 20 мм) служать для підведення до сантехнічних приладів. Як правило, ці труби виконані у поєднанні з кільцевою захисною трубою (система «труба в трубі»), при цьому можливий прихований монтаж, як під штукатуркою, так і під декоративними панелями. Труби з великим зовнішнім діаметром виробляються подібно до труб із РЕ-Х у вигляді прямих відрізків. Найбільш вживаними способами з'єднання є зварювання за допомогою муфт з нагрівальним елементом та нагрівальних спіралей. Це дає змогу створити нерознімне з'єднання без використання металевих з'єднувальних елементів. Для обох типів зварювання існує асортимент фасонних частин діаметром до 110 мм. Принцип монтажу труб по поверхах від розподільників, магістралей, кільцевих труб подібний до принципу монтажу труб із РЕ-Х. Це стосується й технології їх прокладання.

Пропілен (РР) 
  Завдяки своїм сприятливим властивостям
  плавлення PP-R особливо придатний 
  для зварних з'єднань

Поліпропілен (РР)
Поліпропілени належать до термопластів групи поліолефінів, отже, вони підлягають зварюванню. Завдяки своїм сприятливим властивостям плавлення поліпропілен особливо придатний для зварних з'єднань. Для сантехнічних виробів із PP-R виправдали себе муфти з нагрівальним елементом. Так само виправданим є застосування нагрівальних спіралей. При прокладанні труб потрібно зважати на можливу зміну їхньої довжини під дією температури, а також при горизонтальному прокладанні на максимальну відстань між з'єднуваними частинами. Труби підтримуються за допомогою оцинкованих хомутів із листової сталі. Інформацію про це можна знайти у документації виробника.
Хлорований полівінілхлорид (PVC-C)
Труби із PVC-C випускаються діаметром від 16 до 110 мм для ступеня тиску PN 25. Частини труб виготовляються за технологією лиття під тиском. Вони та їхні фасонні частини з'єднуються за методом склеювання, причому існують дві системи з'єднань, які відрізняються одна від одної формою з'єднувальних муфт (циліндрична або конічна). Циліндричні муфти мають однакову ширину зазору по всій своїй довжині. У конічних муфтах внутрішній діаметр по мірі заглиблення зменшується. Це створює зазор, який постійно звужується, а на кінці муфти утворюється прес-з'єднання. Труби із PVC-C з'єднуються з фасонними частинами із PVC-C за допомогою клею. Крім того, пропонуються також з'єднання за допомогою металевих різьбових хомутів, фланців та просто різьбові з'єднання. Склеювання труб із PVC-C з фасонними частинами із PVC-C здійснюється за методикою, розробленою виробником. Завдяки добрій розчинності PVC-C може склеюватися клеями-розчинниками.

Комбіновані труби 
  Разом із шаром для склеювання металева 
  комбінована труба має 5 шарів

Комбіновані труби
Комбіновані труби складаються із пластмасового внутрішнього шару (внутрішня труба), вклеєної тонкостінної алюмінієвої труби і зовнішнього шару - пластмасової захисної труби. Для виготовлення внутрішньої труби та зовнішньої оболонки використовуються матеріали РЕ-Х, РВ та РР, PE-MD-X та PE-MD. Хоча труби дуже добре зберігають форму, їх можна прокладати, як і гнучкі труби, без застосування фасонних елементів. Для якості труби вирішальне значення має тривалість служби внутрішньої оболонки разом із міцністю склеювання. Згідно з вимогами внутрішній шар повинен мати мінімальну товщину 0,5 мм. Механічну міцність з'єднувальної .труби забезпечує алюмінієва труба. Під час виготовлення металева труба формується з алюмінієвої стрічки, на яку напилено пластмасовий шар, стрічку згинають у трубу, а шов зварюють або склеюють. Різноманітні технології з'єднання алюмінію і товщина алюмінієвого шару впливають на стабільність, гнучкість і товщину стінки виготовленої у такий спосіб труби.

Матеріали для труб
  Незалежно від того, у якому вигляді 
  постачаються труби, чи згорнуті кільцем, 
  чи у вигляді прямих відрізків, згідно з 
  відповідними нормативами вони повинні 
  бути закритими
 


Металеві матеріали для систем постачання питної води
Головне правило: з металевих матеріалів можна застосовувати нержавіючу сталь, мідь та оцинковане залізо. Пресфітинги з нержавіючої сталі придатні для всіх систем постачання питної води та для всіх способів монтажу, включно відкритого. Застосування тугоплавких та легкоплавких припоїв для з'єднування труб не допускається. Через шви, утворені способом зварювання, виникає технологічно обумовлена небезпека корозії. Якщо прогріті труби або фітинги знаходяться у контакті з матеріалами або ізоляцією, що виділяє хлориди, і водночас піддається впливу вологи, не можна виключати загрозу зовнішньої корозії. При комбінованому монтажі ніщо не впливає на нержавіючу сталь. На сталі, оцинкованій гарячим способом, може виникати корозія при комбінованому монтажі з нержавіючою сталлю. Мідні труби постачаються трьох різних класів міцності. Крім твердих та м'яких труб виробляються напівтверді діаметром від 12 до 28 мм.
Прямі мідні труби випускаються таких розмірів:

 • від 6 х 1,0 до 10 х 1 та від 35 х 1,5 до 267 х 3,0 мм класу твердості R 290 (тверді);
 • від 12 х 1,0 до 28 х 1,5 мм класу твердості R 250 (напівтверді);
 • труби у вигляді кілець - від 6 х 1,0 до 22 х 1,0 мм класу твердості R 220 (м'які).

Труби та фітинги з міді та мідних сплавів можуть застосовуватися у мережах постачання питної води без будь-яких обмежень у тому разі, коли рівень рН води дорівнює 7,4 або вище чи коли при значенні рН між 7,0 та 7,4 загальна концентрація оксидів вуглецю не перевищує 15 мг/л (г/м3). Для застосування оцинкованих зсередини мідних труб та фітингів ніяких обмежень не встановлено. Технічні правила у вигляді визначень якості та правил випробовувань стосуються мідних труб і твердого припою, паяння м'яким припоєм та м'якого припою, а також фітингів капілярного паяння.
Розрізняють рознімні та нерознімні з'єднання. Нерознімні з'єднання дозволяється паяти м'яким припоєм і твердим припоєм, зварювати і запресовувати. Техніка пресування дещо витіснила паяння. Мідні труби розміром до 28 х 1,5 мм дозволяється паяти лише м'яким припоєм. Формування нагріванням та неповним відпалюванням для гарячої посадки та відбортовування при таких розмірах не допускається.
Комбінований монтаж труб із міді та оцинкованої сталі
Якщо сталеві оцинковані труби встановлені після мідних труб за напрямком потоку води, то на внутрішній поверхні оцинкованих сталевих труб можуть осідати іони міді. Мідь, як більш благородний метал, сприяє розчиненню менш благородного цинку та, відповідно, сталі. Через це у сталевих оцинкованих трубах може виникати точкова корозія, спричинена міддю. Тому мідні труби дозволяється встановлювати лише після оцинкованих труб. Оцинковану сталь необхідно розглянути як з гігієнічної, так і з технічної точок зору. Правилами допускається можливість деяких змін технології постачання води, зважаючи на безперечні властивості води як продукту харчування, якщо цинкове покриття труби не містить більше ніж 0,01% сурми, 0,02% арсену, 0,25%о свинцю, 0,01%) кадмію, 0,01% вісмуту (дані в масових частках).
Технічні межі застосування оцинкованих сталевих труб визначаються ще й температурою гарячої води. З гігієнічної точки зору часто буває необхідним експлуатувати систему гарячого водопостачання при температурі 50 °С або вищій. Відомо, що на оцинкованих сталевих матеріалах явище корозії починає виникати при температурі від 35 °С і стає дедалі інтенсивнішим з підвищенням температури. Таким чином, вироби з оцинкованих сталевих матеріалів не можуть застосовуватися у системах постачання гарячої води.
Слід зазначити, що нові норми забороняють використання у системах постачання питної води труб, виготовлених із свинцю, який шкодить здоров'ю. Ризик для здоров'я через вживання свинцю з водою існує при будь-якій якості питної води. Якщо у будинку ще є свинцеві труби, не можна готувати їжу та напої із застійної води. Крім того, настійно рекомендується замінити свинцеві труби на труби із дозволеного матеріалу.

(Стаття "М+Т", №04,2004, Дітер Вайдер)


 Все статьи по данной тематике
Статьи про ВОДОСНАБЖЕНИЕ
 · Системы горячего водоснабжения для коттеджей (Стаття "Аква-Терм", №03,2008, А. Тишаев)
 · Как избежать напряжений в конструкциях жаротрубных паровых котлов (Статья "Аква-Терм", №06, 2008, П. Кеберлейн)
 · Обладнання для нагрівання господарчо-питної води (Стаття"М+Т", №02,2005, Роберт Вайдер)
 · Матеріали для труб та сфера їх застосування (Стаття "М+Т", №04,2004, Дітер Вайдер)
 · Запобігання корозійним пошкодженням (Стаття "М+Т", №04,2008)
 · Легіонели у питній воді (Стаття "М+Т", 4,2008)
 · "Водяное перемирие в каменных джунглях" (© "Литвинчук Маркетинг")
 · "Если в кране нет воды..." (© Литвинчук Маркетинг)
 · "Системы принудительного канализирования стоков. Обзор рынка" (Журнал "С.О.К." 21.08.2005)
 · "Циркуляционные насосы с синхронным двигателем" (журнал "Акватерм" №18 ,12.2005)
 · "Как выбрать водонагреватель?" (по материалам компании "Водная Техника")

 Каталог товаров
·  Генератор воднево-кисневий для інгаляцій
·  Запасные части для котлов
·  Насосы
·  КОТЛЫ ОТОПИТЕЛЬНЫЕ
·  Модульные котельные газовые и твердотопливные
·  Инфракрасный обогрев
·  Нагревательный кабель, мат - Теплый пол
·  Вентиляторы
·  Ветрогенераторы
·  Водонагреватели бойлеры
·  Газовая запорно-регулирующая арматура
·  Горелки газовые
·  Дизельные генераторные установки
·  Запасные части и комплектующие для насосов
·  Камины
·  Колонки водонагреватели
·  Конвекторы
·  Кондиционеры
·  Осушители воздуха
·  Очистители воздуха
·  Полотенцесушители
·  Преобразователи частоты
·  Проектирование внутренних инженерных систем
·  Радиаторы
·  Расширительные баки, баки-аккумуляторы
·  Регуляторы, автоматика для отопления и водоснабжения
·  Сепараторы воздуха и шлама, гидрострелки
·  Солнечные установки (Гелиосистемы)
·  Стабилизаторы напряжения, инверторы и ИБП
·  Тепловентиляторы
·  Тепловые завесы
·  Теплообменники
·  Трубопроводная арматура (запорная)
·  Фильтры очистки воды, системы обратного осмоса

 Торговые марки
Все торговые марки

AE TECHNLOGY - преобразователи частоты, регулируемые электроприводы
AIRELEC BASIC - электрические конвекторы
AIRWELL - кондиционеры сплит-системы
ALF - инфракрасные обогреватели
AMCOR - осушители воздуха
AQUAFILTER - фильтры
ARISTON - водонагреватели электрические накопительные
ATLANTIC - электрические конвекторы
ATMOS - котлы твердотопливные, котлы пиролизные
ATOLL - фильтры систем обратного осмоса
BALLU - осушители воздуха
BAXI - котлы газовые
BIASI - газовые настенные и стационарные (напольные) котлы
BIOKAITRA - пеллетные котлы
BONGIOANNI - газовые котлы
BOSCH - колонки, газовые, твёрдотопливные и конденсационные котлы
BUDERUS - газовые и твёрдотопливные котлы, водонагреватели
BURGMANN - торцевые уплотнения
CHAFFOTEAUX & MAURY - газовые, конденсационные котлы, водонагреватели, колонки
CHALLENGER - аккумуляторы для ИБП
CUMMINS - дизельные генераторные установки
DAIKIN - кондиционеры, очистители воздуха
DAKON - твёрдотопливные пиролизные котлы
DANFOSS - трубопроводная (запорная) арматура, терморегуляторы, автоматика
DEVI - электрический теплый пол, защита от льда, полотенцесушители...
DREIZLER - горелки газовые
E.C.A. - котлы газовые, конденсационные, твёрдотопливные
ECO - инфракрасные обогреватели
ECOR PRO - осушители воздуха
ECOSOFT - системы фильтрации воды и водоподготовки
EKOTEZ - осушители воздуха
ELEKS - стабилизаторы напряжения
EMU-WILO - насосы погружные, промышленные насосы
EUROHEAT VOLCANO - тепловые вентиляторы и завесы
EUROTHERM-КОЛВИ - котлы твёрдотопливные стальные, аккумуляционные ёмкости
EXA-POWER - инверторы напряжения и ИБП
FERROLI - газовые и твердотопливные котлы
FLAMINGO - электрические конвекторы
FLAMINGO-AERO - ветрогенераторы
FLOWAIR - тепловые вентиляторы
FRICO - инфракрасные обогреватели, тепловые завесы, тепловентиляторы...
FUJITSU - кондиционеры, очистители воздуха
GALANZ - кондиционеры сплит-системы
GESAN - дизельные генераторные установки
GRUNBECK - фильтры, системы обратного осмоса
HARGASSNER - твёрдотопливные пеллетные котлы
HERMANN - газовые котлы
HOTWELL - газовые промышленные котлы
HYUNDAI - преобразователи частоты, регулируемые электроприводы
IMMERGAS - газовые котлы
IMP PUMPS - циркуляционные насосы для систем отопления и водоснабжения
INTERPUMP - насосы высокого давления для автомоек
JUNKERS - газовые котлы, колонки (водонагреватели)
KERMI - стальные радиаторы
KLIMA HITZE - бойлеры водонагреватели навесные
KORAD - стальные радиаторы
KORADO - стальные радиаторы
KRIGER - котлы твёрдотопливные стальные
KROMSCHRODER (ELFATHERM) - регуляторы, датчики для отопленияи водоснабжения
LECHMA - каминные топки с водяным контуром, камины
LOGICPOWER - стабилизаторы напряжения
MASTER DESA - тепловентиляторы, нагреватели воздуха
MEIBES - солнечные коллектора, насосные группы
MOEL - инфракрасные обогреватели
NAVIEN - Газовые навесные котлы
PANASONIC - кондиционеры сплит-системы
PROTON - тепловентиляторы, системы воздушного отопления
REFLEX - расширительные баки, бойлеры, водонагреватели
REGULUS - медно-алюминиевые радиаторы
ROBUR - газовые тепловые вентиляторы
RODA - твердотопливные котлы
SALICRU - источники бесперебойного питания
SALMSON - насосы циркуляционные
SALUS CONTROLS - регуляторы и автоматика для систем отопления
SCHULZ - теплоаккумулирующие емкости
SEEPEX - шнековые насосы промышленные
SEITRON - термостаты электромеханические, хроностаты цифровые программируемые
SINPRO - блоки, источники бесперобойного питания
SMARTWAY - кондиционеры сплит-системы
SONNIGER - газовые тепловентиляторы
SPIROVENT - сепараторы воздуха и шлама, воздухоотводчики
STROPUVA - котлы твёрдотопливные
SWEP - теплообменники пластинчатые паяные
TEPLOBAK - емкости аккумуляционные
THERMAKS - теплообменники пластинчатые разборные
THERMONA - газовые, электрические и твёрдотопливные котлы, каскадные котельные, солнечные системы
UFO - инфракрасные обогреватели, вентиляторы
UNICAL - котлы стационарные водогрейные
VENTURA - аккумуляторы для ИБП
VERIA - электрический теплый пол, кабели и маты
VIADRUS - котлы промышленные газовые, твёрдотопливные, универсальные
VIESSMANN - газовые котлы...
VOLTER - стабилизаторы напряжения
VTS - тепловые завесы
WEISHAUPT - горелки газовые
WESTEN - котлы
WILO - насосы циркуляционные, глубинные, дренажные, насосные станции, промышленные насосы
АРГУС-СЕРВИС - блочные котельные ТМ (теплогенераторы модульные)
КОЛВИ - котлы газовые жаротрубные
КОНВЕКТОР - конвекторы в пол

 Поиск по сайту
Искать:

 Контакты
КИЕВ
(044) 362-15-30
(067) 538-63-00 Viber, Telegram 

ЧЕРКАССЫ
(0472) 65-95-77
(067) 538-63-00 Viber, Telegram 

E-mail: info@teplo.com

доставка по Украине.

СОЦИАЛЬНЫЕ СЕТИ


Подписывайтесь на наши каналы, следите за новостями, получайте свежую информацию об акциях и скидках.

 Мой заказ
Для того, чтобы оформить заказ, Вам необходимо сначала выбрать интересующие Вас товары, нажимая кнопку "Купить!". Затем Вы сможете распечатать эту выборку или сформировать заказ.

 Ключевые слова

Полный список тематических подборов


 Фото из галереи

Посмотреть все фото

 Статьи и обзоры
“Установите систему «Теплый пол» DEVI. Вы это заслужили.” (Приложениe к “НАТАЛИ” – “Дом” 07.2003)

"Danfoss". Расширена линейка автоматических самобалансирующихся клапанов AB-QM ("Данфосс INFO" №1,02.2009)

"Особенности труб и соединений из новых материалов" (журнал "Акватерм" №4 8.2004)

"Теплый пол DEVI с интеллектом"

"Получение разрешений «на самообогрев»" (Журнал "С.О.К." 15.04.2005)

Насос допоможе заощадити (СтаттяМ+Т, №10,2007, Геннадій Поберезніченко, керівник регіональних продажів "ВІЛО Україна")

"Почему у конденсационного котла 109% "КПД"?" (по материалам Junkers Bosch Gruppe Ukr.)

Regulus-system на українському ринку (Стаття "М+Т", №07, 2004, Беата Цигонь, головний спеціаліст відділу експорту)

Новый терморегулятор "DANFOSS" ("Данфосс INFO", №4.2008)

"Как нам обустроить коттеджи?" (© "Литвинчук Маркетинг")


Все статьи и обзоры...

Если Вы заметили в тексте на сайте ошибку, пожалуйста выделите её мышкой и нажмите Ctrl+Enter
Система Orphus

  Top100+ :: TEPLO.com   <Журнал С.О.К. - Сантехника, Отопление, Кондиционирование> ТеплоВики
энциклопедия
отопления
  SpyLOG Rated by MyTOP Rambler's Top100

Киев - Винница - Днепропетровск - Донецк - Житомир - Запорожье - Ивано-Франковск - Кировоград - Луганск - Луцк - Львов - Николаев - Одесса - Полтава - Ровно - Симферополь - Сумы - Тернополь - Ужгород - Харьков - Херсон - Хмельницкий - Черкассы - Чернигов - Черновцы


Интернет-магазин | Скидка 5% | Статьи | Галерея | Монтаж | Документация | Форум | Топ 100 | Промышленное оборудование | Модульные котельные | Поквартирное отопление | Как купить | Доставка | Ссылки | Новости | О нас | Сервисные центры | Карта сайта

Авторское право ТеплоКом © 2004-2021. Все права защищены.
Разработка ® Denis A. Cherkasov