Акция: Купить котел, насос, конвектор, теплый пол, водонагреватель, радиатор, кондиционер со СКИДКОЙ 5%
Теплогенераторные модули, отопление, Аргус-сервис
Teplocom Car Logo
Интернет-магазин Скидка 5% + Промышленное Доставка и оплата Статьи Модульные котельные Купить в кредит Дропшиппинг О нас
Киев: (044) 362-15-30, (067) 538-63-00
 Статья детально

Насосне обладнання у сучасних системах ОВК (Стаття "М+Т",№01,2008, Володимир Мирошко, регіональний представник «ВІЛО Україна»)
Статья из раздела: Статьи про оборудование: WILO

Информация: Насос, Насос водяной, Насос Wilo

Перейти к описанию торговой марки WILO (ВИЛО)


Насосне обладнання у сучасних системах ОВК (Стаття У наш час слід відзначити зростаючий інтерес у фахівців до більш складних і функціональних інженерних систем в області опалення, вентиляції та кондиціонування (ОВК). Важливі функції покладаються на насосне обладнання у сучасних системах ОВК. Усе більшій кількості вимог воно повинне відповідати. Існує низка особливостей проектування насосного обладнання для різних кліматичних систем. У цій статті і будуть розглянуті найбільш важливі й актуальні з них. Для забезпечення стабільної циркуляції теплоносія в кожній із кліматичних систем необхідно правильно розрахувати параметри роботи насоса, тобто витрату теплоносія у системі (м³/год) і необхідний напір у метрах водяного стовпа (м в. ст.). Часто у системах опалення фахівці закладають збільшений запас теплової потужності котельної установки, що призводить до автоматичного збільшення параметрів роботи насоса. Як правило, це виникає при розрахунку теплових втрат опалюваних будинків або приміщень (приймається «запас на запас»). Збільшення витрати теплоносія призводить до збільшення опору у системі. Це спричиняє появу шумів у системі (через зростаючу швидкість теплоносія в трубопроводах і на місцевих опорах), збільшення потужності насосного обладнання (що призводить до підвищеного споживання електроенергії) і збільшення первісних капітальних витрат на придбання обладнання (насос, котел тощо).
За кліматологічними даними, на прикладі м. Харкова, вкрай низька розрахункова температура впродовж трьох днів відповідає -23 °С. Розрахункова температура (відповідно до якої розраховуються всі системи опалення в м. Харкові) складає лише 2% від загального часу опалювального періоду. Опалювальний період триває 186 діб, і велику частину часу опалювального сезону потужність системи опалення знаходиться в межах від ЗО до 70%. Відповідно виникає необхідність у регулюванні витрати теплоносія у системі.
У стандартних насосах із мокрим ротором систем опалення малої потужності (насоси WILO серії Star-RS, TOPS) є три швидкості обертання, що дозволяє регулювати витрату теплоносія у системі (виходячи з коливань температури зовнішнього повітря в опалювальний період).
За умови наявності змінної витрати теплоносія у системі ОВК, а також системи з великою потужністю економічно доцільно застосовувати насоси із частотним регулюванням (насоси серії Stratos, Star-E, TOP-E), що дозволить максимально зменшити витрати на експлуатацію системи протягом усього опалювального періоду (скорочення споживання електроенергії, витрати енергоносіїв). За статистичними даними сумарне річне споживання енергії системами опалення складає 80, вентиляції - 6, кондиціонування - 14% з усіх наявних кліматичних систем.
При розміщенні приладів у системі опалення завжди виникає запитання: «Де розміщувати насос? На подавальному чи на зворотному трубопроводі?..» Класичні закони фізики, учбові та довідкові посібники рекомендують установлювати насосне обладнання на зворотному трубопроводі, перед котлом або теплообмінником (для зниження ефекту кавітації і подовження терміну служби вузлів і деталей насоса). Але для замкнутих гідравлічних систем, для зменшення гідравлічного впливу (тиску) на котли чи теплообмінне обладнання можна встановлювати насоси і на подавальному трубопроводі, якщо технічні характеристики насосного обладнання відповідають розрахунковій температурі теплоносія.
Насосне обладнання фірми WILO, використовуване для систем ОВК, працює здебільшого з температурами теплоносія від -20 до +130 °С. Як відомо, чим нижчою є температура теплоносія, тим менший ефект кавітації. Більшість сучасних виробників котельного обладнання встановили температуру на виході теплоносія з котла не більше 80-85 °С (що знижує можливість впливу явища кавітації на насос) порівняно з більш високими температурами теплоносія, що застосовувалися раніше. Наприклад, застосовувані раніше температурні графіки були такими: 150/70; 130/70; 105/70; 95/70 °С (Т у подавальному трубопроводі / Т у зворотному трубопроводі).
У системах кондиціонування з дуже низькими температурами теплоносія (холодоносія) можна розміщати обладнання як на зворотному, так і на подавальному трубопроводі, оскільки ефект кавітації практично зводиться до нуля.
Для систем вентиляції насосне обладнання здебільшого необхідне для «обв'язки» калориферів вентиляційних установок. Вибір місця встановлення насоса буде залежати від обраної гідравлічної схеми керування калорифером. У більшості гідравлічних схем «обов'язки» насос установлюється на подавальному трубопроводі. Необхідно відзначити, що при неправильно підібраній гідравлічній схемі керування калорифером можуть створюватися такі умови, при яких буде відбуватися активна кавітація у насосному обладнанні, що спричинить його несправність і вихід з ладу.
Як правило, будь-яке насосне обладнання повинне встановлюватися у системі з додатковою запірною і допоміжною арматурою. Обов'язковою вимогою є встановлення запірної арматури перед насосом і за ним. Ця вимога зумовлена необхідністю експлуатації (обслуговування обладнання), щоб при виконанні поточного ремонту або заміни насоса можна було «відглушити» насос від системи без зливання в дренаж теплоносія з контурів системи. Також необхідне встановлення манометрів перед насосом і за ним для зняття параметрів роботи (вироблений установкою тиск). І однією з обов'язкових вимог є встановлення фільтра перед насосним обладнанням для запобігання механічному засміченню насоса.
Слід зазначити, що гідравлічний опір на лінії всмоктування насоса повинен бути мінімальним, тому що в противному разі продуктивність установки може істотно знизитися (ефект «завалювання» робочої точки в крайові характеристики, зону мінімальної витрати і високого напору), а також при значних величинах гідравлічного опору на лінії всмоктування у насосі може відбуватися кавітація.
Одним з основних документів при проектуванні систем ОВК є будівельні норми і правила. У системах ОВК насосне обладнання повинне мати резервування, відповідно до вимог СНиП 11-35-76*«Котельные установки», тобто у випадку відмови основної насосної установки включається в роботу резервна. У програмі обладнання WILO є моделі здвоєних насосів (серії Stratos-D, TOP-ED, Star-RSD, WILO-CronoTwin-DL, WILO-CronoTwin-DL-E, ШО-VeroTwin-DPL). Здвоєний насос - це два насосні блоки в одному корпусі
Переваги здвоєних насосів такі:
  • підвищення надійності завдяки наявності резервного насоса (який може включитися в роботу в будь-який час);
  • зниження видатків при монтажі обладнання (менша кількість необхідної запірної арматури, а також робіт з монтажу обладнання);
  • однакові монтажні розміри з одинарними насосами (що дозволяє замінити одинарний насос на здвоєний без «додаткових зусиль»)
Здвоєні насоси добре себе зарекомендували у системах опалення і теплопостачання і, звісно ж, кондиціонування. Важко уявити сучасну котельню без наявності здвоєних насосів, їх використання істотно спрощує гідравлічну обв'язку вузлів гребінок у котельні і заощаджує значну частину відведеного місця під облаштування котельні і теплофікаційного обладнання. Цей факт, при існуючих високих розцінках на 1 кв. м будівельної площі на ринку нового будівництва, є досить важливим.
Як і всім насосним обладнанням, так і роботою здвоєних насосів необхідно керувати, при необхідності переключаючи з основного насоса на резервний. Цю функцію виконує система автоматичного регулювання (блок автоматики), що цілком відповідає вимозі, зазначеній у п. 9.13 СНиП 2.04.05-91" «Отопление, вентиляция и кондиционирование» про автоматичне блокування основного обладнання і перехід на резервне та п. 9.9" (режим «Аварія») СНиП 2.04.05-91* «Отопление, вентиляция и кондиционирование» (Україна, неофіційне видання). Система автоматики виконує ці функції повністю в автоматичному режимі.

Найбільш досконалим серед здвоєних насосів є насос серії Stratos-D. Це високоефективний насос з електронною комутацією двигуна (ЕСМ). На корпусі двигуна розташований модуль регулювання
Основні переваги електронного регулювання такі:
  • економія електроенергії при одночасному скороченні експлуатаційних витрат;
  • зниження рівня шуму при протіканні рідини по трубопроводах системи;
  • можливість декількох видів регулювання роботи гідравлічної системи ОВК (підтримування змінного перепаду тиску у системі Ap-V; постійного перепаду тисків Ар-С; а також регулювання системи за температурою рідини, що перекачується, Лр-Т).
«Родзинкою» у керуванні роботою будь-якого об'єкта і системи ОВК є улаштування системи диспетчеризації. В Україні вже є кілька десятків об'єктів, на яких установлені системи диспетчеризації (автоматичне зняття параметрів роботи установок з передачею їх на персональний комп'ютер (ПК) і керування системою віддаленим користувачем за допомогою ПК).

Обладнання WILO цілковито відповідає технічним вимогам, що висуваються при влаштуванні й експлуатації таких систем і досить успішно застосовується в них.
Системи автоматизації (диспетчеризації) на сьогодні є якісно і технічно новою сходинкою розвитку й експлуатації інженерних систем

На завершення статті хотілося б сказати про важливість застосування всієї технічної інформації, що надходить від заводу-виробника, і виконання рекомендацій, які ми невпинно надаємо вам. Якщо ви дотримуєтесь технічних вимог, виконуєте рекомендації щодо застосування насосного обладнання, здійснивши правильний підбір, ваша система буде працювати довго і злагоджено як швейцарський годинник

(Стаття "М+Т",№01,2008, Володимир Мирошко,
регіональний представник «ВІЛО Україна» (Харків))

 Все статьи по данной тематике
Статьи про оборудование: WILO
 · WILO-Stratos у дії (Стаття "М+Т", №07,2004, ВІЛО УКРАЇНА, Представництво у Києві)
 · Wilo - розумний ПІДХІД до водовідведення (Стаття "М+Т", №04,2004)
 · Насос допоможе заощадити (СтаттяМ+Т, №10,2007, Геннадій Поберезніченко, керівник регіональних продажів "ВІЛО Україна")
 · Насосне обладнання у сучасних системах ОВК (Стаття "М+Т",№01,2008, Володимир Мирошко, регіональний представник «ВІЛО Україна»)
 · Насоси, готові до майбутнього
 · "IL, BL, DL – новi циркуляцiйнi помпи WILO" ("М+Т" №07.2001)
 · "Станцiї пожежогасiння WILO" ("М+Т" №08.2001)
 · "Обладнання для відведення стоків" ("М+Т" №01.2001)
 · "Автоматика керування помпами" ("М+Т" №05.2001)
 · "Високоефективні помпи з низьким споживанням електроенергії" ("М+Т" №01.2002)
 · "Помпи WILO для стічних вод" ("М+Т" №02.2002)
 · "Водопостачання в заміському будинку" ("М+Т" №03.2002)
 · "Досконалість не тільки в помпах" ("М+Т" №04.2002)
 · "Електронне регулювання циркуляційних помп" ("М+Т" №06.2002)
 · "Ефективність систем керування" ("М+Т" №07.2002)
 · "Вибрати помпу нескладно" ("М+Т" №01.2003)
 · "Нове ім’я в сім’ї Wilo" ("М+Т" №02.2003)
 · "Автономне водопостачання" ("М+Т" №03.2003)
 · "Wilo − новини" ("М+Т" №04.2003)
 · "Напередодні опалювального сезону: Новинки від Wilo" ("М+Т" №06.2003)
 · "Reflex Variomat – підтримування тиску i не тільки..." ("М+Т" №01.2004)
 · "Wilo – індивідуальні рішення" ("М+Т" №02.2004)

 Каталог товаров
·  Генератор воднево-кисневий для інгаляцій
·  Запасные части для котлов
·  Насосы
·  КОТЛЫ ОТОПИТЕЛЬНЫЕ
·  Модульные котельные газовые и твердотопливные
·  Инфракрасный обогрев
·  Нагревательный кабель, мат - Теплый пол
·  Вентиляторы
·  Ветрогенераторы
·  Водонагреватели бойлеры
·  Газовая запорно-регулирующая арматура
·  Горелки газовые
·  Дизельные генераторные установки
·  Запасные части и комплектующие для насосов
·  Камины
·  Колонки водонагреватели
·  Конвекторы
·  Кондиционеры
·  Осушители воздуха
·  Очистители воздуха
·  Полотенцесушители
·  Преобразователи частоты
·  Проектирование внутренних инженерных систем
·  Радиаторы
·  Расширительные баки, баки-аккумуляторы
·  Регуляторы, автоматика для отопления и водоснабжения
·  Сепараторы воздуха и шлама, гидрострелки
·  Солнечные установки (Гелиосистемы)
·  Стабилизаторы напряжения, инверторы и ИБП
·  Тепловентиляторы
·  Тепловые завесы
·  Теплообменники
·  Трубопроводная арматура (запорная)
·  Фильтры очистки воды, системы обратного осмоса

 Торговые марки
Все торговые марки

AE TECHNLOGY - преобразователи частоты, регулируемые электроприводы
AIRELEC BASIC - электрические конвекторы
AIRWELL - кондиционеры сплит-системы
ALF - инфракрасные обогреватели
AMCOR - осушители воздуха
AQUAFILTER - фильтры
ARISTON - водонагреватели электрические накопительные
ATLANTIC - электрические конвекторы
ATMOS - котлы твердотопливные, котлы пиролизные
ATOLL - фильтры систем обратного осмоса
BALLU - осушители воздуха
BAXI - котлы газовые
BIASI - газовые настенные и стационарные (напольные) котлы
BIOKAITRA - пеллетные котлы
BONGIOANNI - газовые котлы
BOSCH - колонки, газовые, твёрдотопливные и конденсационные котлы
BUDERUS - газовые и твёрдотопливные котлы, водонагреватели
BURGMANN - торцевые уплотнения
CHAFFOTEAUX & MAURY - газовые, конденсационные котлы, водонагреватели, колонки
CHALLENGER - аккумуляторы для ИБП
CUMMINS - дизельные генераторные установки
DAIKIN - кондиционеры, очистители воздуха
DAKON - твёрдотопливные пиролизные котлы
DANFOSS - трубопроводная (запорная) арматура, терморегуляторы, автоматика
DEVI - электрический теплый пол, защита от льда, полотенцесушители...
DREIZLER - горелки газовые
E.C.A. - котлы газовые, конденсационные, твёрдотопливные
ECO - инфракрасные обогреватели
ECOR PRO - осушители воздуха
ECOSOFT - системы фильтрации воды и водоподготовки
EKOTEZ - осушители воздуха
ELEKS - стабилизаторы напряжения
EMU-WILO - насосы погружные, промышленные насосы
EUROHEAT VOLCANO - тепловые вентиляторы и завесы
EUROTHERM-КОЛВИ - котлы твёрдотопливные стальные, аккумуляционные ёмкости
EXA-POWER - инверторы напряжения и ИБП
FERROLI - газовые и твердотопливные котлы
FLAMINGO - электрические конвекторы
FLAMINGO-AERO - ветрогенераторы
FLOWAIR - тепловые вентиляторы
FRICO - инфракрасные обогреватели, тепловые завесы, тепловентиляторы...
FUJITSU - кондиционеры, очистители воздуха
GALANZ - кондиционеры сплит-системы
GESAN - дизельные генераторные установки
GRUNBECK - фильтры, системы обратного осмоса
HARGASSNER - твёрдотопливные пеллетные котлы
HERMANN - газовые котлы
HOTWELL - газовые промышленные котлы
HYUNDAI - преобразователи частоты, регулируемые электроприводы
IMMERGAS - газовые котлы
IMP PUMPS - циркуляционные насосы для систем отопления и водоснабжения
INTERPUMP - насосы высокого давления для автомоек
JUNKERS - газовые котлы, колонки (водонагреватели)
KERMI - стальные радиаторы
KLIMA HITZE - бойлеры водонагреватели навесные
KORAD - стальные радиаторы
KORADO - стальные радиаторы
KRIGER - котлы твёрдотопливные стальные
KROMSCHRODER (ELFATHERM) - регуляторы, датчики для отопленияи водоснабжения
LECHMA - каминные топки с водяным контуром, камины
LOGICPOWER - стабилизаторы напряжения
MASTER DESA - тепловентиляторы, нагреватели воздуха
MEIBES - солнечные коллектора, насосные группы
MOEL - инфракрасные обогреватели
NAVIEN - Газовые навесные котлы
PANASONIC - кондиционеры сплит-системы
PROTON - тепловентиляторы, системы воздушного отопления
REFLEX - расширительные баки, бойлеры, водонагреватели
REGULUS - медно-алюминиевые радиаторы
ROBUR - газовые тепловые вентиляторы
RODA - твердотопливные котлы
SALICRU - источники бесперебойного питания
SALMSON - насосы циркуляционные
SALUS CONTROLS - регуляторы и автоматика для систем отопления
SCHULZ - теплоаккумулирующие емкости
SEEPEX - шнековые насосы промышленные
SEITRON - термостаты электромеханические, хроностаты цифровые программируемые
SINPRO - блоки, источники бесперобойного питания
SMARTWAY - кондиционеры сплит-системы
SONNIGER - газовые тепловентиляторы
SPIROVENT - сепараторы воздуха и шлама, воздухоотводчики
STROPUVA - котлы твёрдотопливные
SWEP - теплообменники пластинчатые паяные
TEPLOBAK - емкости аккумуляционные
THERMAKS - теплообменники пластинчатые разборные
THERMONA - газовые, электрические и твёрдотопливные котлы, каскадные котельные, солнечные системы
UFO - инфракрасные обогреватели, вентиляторы
UNICAL - котлы стационарные водогрейные
VENTURA - аккумуляторы для ИБП
VERIA - электрический теплый пол, кабели и маты
VIADRUS - котлы промышленные газовые, твёрдотопливные, универсальные
VIESSMANN - газовые котлы...
VOLTER - стабилизаторы напряжения
VTS - тепловые завесы
WEISHAUPT - горелки газовые
WESTEN - котлы
WILO - насосы циркуляционные, глубинные, дренажные, насосные станции, промышленные насосы
АРГУС-СЕРВИС - блочные котельные ТМ (теплогенераторы модульные)
КОЛВИ - котлы газовые жаротрубные
КОНВЕКТОР - конвекторы в пол

 Поиск по сайту
Искать:

 Контакты
КИЕВ
(044) 362-15-30
(067) 538-63-00 Viber, Telegram 

ЧЕРКАССЫ
(0472) 65-95-77
(067) 538-63-00 Viber, Telegram 

E-mail: info@teplo.com

доставка по Украине.

СОЦИАЛЬНЫЕ СЕТИ


Подписывайтесь на наши каналы, следите за новостями, получайте свежую информацию об акциях и скидках.

 Мой заказ
Для того, чтобы оформить заказ, Вам необходимо сначала выбрать интересующие Вас товары, нажимая кнопку "Купить!". Затем Вы сможете распечатать эту выборку или сформировать заказ.

 Ключевые слова

Полный список тематических подборов


 Фото из галереи

Посмотреть все фото

 Статьи и обзоры
"Теплые полы открывают удивительные возможности"

"Альтернативные источники энергии. Энергия ветра. Факты и мифы"

"Модульні котельні ефективно вирішать ваші питання теплопостачання" (компанія "Аргус-Сервіc")

«АРГУС-СЕРВІС» - регіональний переможець та фіналіст загальнодержавного рівня конкурса «100 кращих товарів України"

"Кабель DEVI для покрівельних установок" (статья компании "DEVI")

Новинки опалювальної техніки 2008 року (Стаття "М+Т", №08,2008)

"IL, BL, DL – новi циркуляцiйнi помпи WILO" ("М+Т" №07.2001)

WILO-Stratos у дії (Стаття "М+Т", №07,2004, ВІЛО УКРАЇНА, Представництво у Києві)

"Преимущества МОДУЛЬНЫХ КОТЕЛЬНЫХ «АРГУС» перед аналогами мини-котельных в Украине" (рус.)

Тепловые насосы "Danfoss" ("Данфосс INFO" №1,02.2009)


Все статьи и обзоры...

Если Вы заметили в тексте на сайте ошибку, пожалуйста выделите её мышкой и нажмите Ctrl+Enter
Система Orphus

  Top100+ :: TEPLO.com   <Журнал С.О.К. - Сантехника, Отопление, Кондиционирование> ТеплоВики
энциклопедия
отопления
  SpyLOG Rated by MyTOP Rambler's Top100

Киев - Винница - Днепропетровск - Донецк - Житомир - Запорожье - Ивано-Франковск - Кировоград - Луганск - Луцк - Львов - Николаев - Одесса - Полтава - Ровно - Симферополь - Сумы - Тернополь - Ужгород - Харьков - Херсон - Хмельницкий - Черкассы - Чернигов - Черновцы


Интернет-магазин | Скидка 5% | Статьи | Галерея | Монтаж | Документация | Форум | Топ 100 | Промышленное оборудование | Модульные котельные | Поквартирное отопление | Как купить | Доставка | Ссылки | Новости | О нас | Сервисные центры | Карта сайта

Авторское право ТеплоКом © 2004-2021. Все права защищены.
Разработка ® Denis A. Cherkasov